• ücretsiz

  Ticaret dilinde ücretsiz kelimesi (bazen "franko" da kullanılır), nakliyat giderlerinin (veya posta ücretinin), alıcı tarafından değil, gönderen tarafından karşılandığı durumlarda kullanılır. Tam tersi için, yani nakliyat masraflarının (veya posta ücretinin)

 • Üretim

  Üretim kavramı altında, malların ve hizmetlerin meydana getirilmesi ve imalatı ve de yapımı anlaşılmaktadır.Üretim, bir ürünün geliştirilmesinden satışına kadar süren bir iş sürecidir.Bu süreç, imalat veya yapım süreci olarak görülebilir. Üretimde imalat

 • Üretim kavramı

  Üretim kavramı altında malların ve hizmetlerin meydana getirilmesi ve imalatı ve de yapımı anlaşılmaktadır. Üretim, bir ürünün geliştirilmesinden satışına kadar süren bir iş sürecidir. Bu süreç imalat veya yapım süreci olarak görülebilir. Üretimde imalat

 • Ürün

  Bir malı, yani sadece satış veya değiş tokuş ile temin edilebilen ve insan ihtiyaçlarını tatmin eden bir şey (ürün, maddi mal, mahsul).

Sektörü içeriden tanıyın

Buraya kaydolun ve düzenli olarak, günlük iş hayatınızı kolaylaştıran ve ticari ufkunuzu genişleten önemli yazıları alın.


Bülten aboneliği

yukarı doğru