Veri güvenliği beyanı

Bizim için veri koruması, kişisel verilerinizi (bundan sonra "veri" olarak anılacaktır) işlerken güvenliği ve şeffaflığı artırmaya yönelik önemli bir araçtır. Dolayısıyla aşağıda sizi, Web sitemizi ziyaret ederken ve sunduğumuz fırsatları kullanırken size ait hangi verilerin toplanacağı ve bu verilerin tarafımızdan nasıl işleneceği veya kullanılacağı ve teknik ve organizasyonel anlamda hangi tamamlayıcı koruma önlemlerini aldığımız konusunda sizi bilgilendirmek istiyoruz.

 

1. Verilerin işlenmesinden sorumlu kişi/kurum

Veri Koruma Düzenlemesi'nin 4. Maddesi, 7. Fıkrasına göre sorumlu kişi/kurum TIMOCOM GmbH'dır, bkz. Künyemiz.

 

2. Veri koruma görevlisi

Verilerin korunmasının denetimi ve buna uyulmasından sorumlu kişi, veri koruma görevlimizdir. Bu, aşağıdaki iletişim bilgilerinde size sunulmaktadır:

TIMOCOM GmbH

-Veri Koruma Görevlisi-

Timocom Platz 1

DE-40699 Erkrath

E-Mail: datenschutz@timocom.com

 

3. Verilerinizin toplanması ve kullanılması

Verilerinizin toplanması ve kullanılmasının kapsamı, tekliflerimizi sadece bilgi çağırma amacıyla mı, yoksa sunduğumuz hizmetlerden faydalanma amacıyla mı kullandığınıza bağlı olarak farklılık gösterir.

 

4. Kişisel verilerin alıcıları

Kişisel verileriniz yalnızca sözleşmenin yerine getirilmesi, siparişlerin işlenmesi için gerekli olması veya önceden onay vermeniz durumunda üçüncü taraflara aktarılacaktır.

Kişisel verilerinizi üçüncü taraflara satmayacağız. Veriler yalnızca zorunlu yasal düzenlemeler çerçevesinde kamu kurum ve bilgi almaya yetkili makamlara aktarılacaktır.

 

5. Bilgilendirme amaçlı kullanım

Web sitelerimizin bilgi amaçlı kullanımı için, yalnızca IP adresi, talebin tarihi ve saati, talebin içeriği (belirli sayfa), aktarılan veri miktarı ve talep edilen veri miktarı gibi internet tarayıcınızın bize otomatik olarak ilettiği kişisel verileri topluyoruz. erişim durumu, web sitesi, isteğin geldiği yer, tarayıcı türü/versiyonu/dili, işletim sistemi. Web sitemizi size göstermek ve tutarlılık ve güvenlik sağlamak için, bu veriler teknik olarak gereklidir.

 

6. İletişim formları

Farklı alt sayfalarda, iletişim formları aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim formunda toplanan bilgiler ve mesajınız tarafımızdan yalnızca sorunuzu yanıtlamak amacıyla kullanılacaktır. İşleme tamamlandıktan sonra bilgiler yasal gerekliliklere uygun olarak silinecektir. 

Ancak bizimle iletişime geçmeniz sonucunda bizimle bir sözleşme imzalamanız ve sözleşmenin yerine getirilmesi veya sözleşme öncesi tedbirlerin uygulanması için veri işlemenin gerekli olması durumunda bilgileriniz saklanacaktır. Yasal saklama yükümlülükleri verilerinizi daha uzun bir saklama süresi boyunca saklamamızı gerektirmediği takdirde, sözleşme koşulları yerine getirildikten sonra verilerinizin saklanması artık gerekli değilse verileriniz silinir.

6.1. Kayıt

Hizmetlerimizi kullanabilmeniz için farklı alt sayfalarda kayıt yaptırmanız gerekir. Kayıt formunda toplanan bilgiler, müşteri olarak hizmetlerimizi kullandığınız sürece tarafımızdan saklanacaktır. Bu durumda, sözleşmenin yerine getirilmesi veya sözleşme öncesi önlemlerinin gerçekleştirilmesi için verilerin işlenmesi gerekir. Yasal saklama yükümlülükleri bizi daha uzun bir süre saklamaya zorlamadığı sürece, verilerinizin saklanması sözleşmenin yerine getirilmesi için artık gerekli olmadığında verileriniz silinecektir.

6.2. E-posta yoluyla çalışanlarla iletişime geçme

Bir e-posta mesajı göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunları örneğin şu adrese info.tr@timocom.cominkasso@timocom.comjobs@timocom.com ya da çalışanlarımızın kişiselleştirilmiş e-posta adreslerine gönderin. Bize e-postanızı gönderdiğinizde aldığımız veriler tarafımızdan yalnızca sorunuzu yanıtlamak amacıyla kullanılacaktır. İşleme tamamlandıktan sonra bilgiler yasal gerekliliklere uygun olarak silinecektir.

 

7. Başvuru Sürecinde Veri İşleme

İlan verilen işlere ve inisiyatifle yapılan başvurulardaki kişisel verileri, topluyor ve kaydediyoruz.

Başvurunuzdan alınan tüm veriler, ilan verilen pozisyon için uygun adayları seçmek amacıyla toplanır ve işlenir. İşlediğimiz verileri siz kendiniz belirliyorsunuz, çünkü veri aktarımını kendiniz yapıyorsunuz. Aday verileri, karar vermek amacıyla şirketlere ve şirketler grubunun başka amirlerine de iletilebilir.

 

8. XING ve LinkedIn Kullanımı

Uygun aday aramamız çerçevesinde XING ve LinkedIn'de araştırma yapıyoruz ve potansiyel adaylar tarafından yayınlanan kişisel verileri, kişinin bizimle uyumlu olup olmadığını kontrol etmek ve gerekirse iletişime geçmek için kullanıyoruz. Araştırmanın dayanağı, pozisyonlara uygun kişileri atamak konusundaki meşru menfaatimizdir. İtiraz etme hakkınız vardır. Bu veriler, ilgili işleme için rızanızla bir başvuru sürecinin ardından gelmediği sürece bu platformların dışında işlenmez.

Sizinle bizim aramızda bir istihdam ilişkisi oluşması durumunda, sizin tarafınızdan gönderilen verileri işlemeye devam edebiliriz. Bu durumda işleme, istihdam ilişkisinin yürütülmesi için gerçekleştirilir. 

Kişisel verilerin özel kategorileri, yalnızca başvurunuzu dikkate alabilmemiz ya da yasal bir yükümlülüğe sahip olmamız için bize aktardığınız sürece işlenir. Yasal bir yükümlülük bulunmadığı sürece bu bilgiler başvuru sürecinde dikkate alınmaz. 

 

9. "Smart Recruiters" Aday Yönetim Sisteminin Kullanımı

Çevrimiçi başvuru için web sitemizde, rahatça size uygun olan bir pozisyona başvurabilmenizi sağlayan Smart Recruiters GmbH'nin başvuru yönetim sistemini kullanıyoruz. Bunun için gerekli olan zorunlu bilgiler özel olarak işaretlenmiştir, diğer bilgiler isteğe bağlıdır.

İş ilanlarına başvurma ya da inisiyatif kullanarak başvurma ya da Jobalert'e kaydolma imkanına sahipsiniz. Komple bir başvuru ya da Jobalert'e kayıtla ilgili bir onay e-postası alacaksınız. 

 

Başvurunuz doğrudan TIMOCOM NG GmbH ve/veya yan kuruşlarında sizin pozisyonunuzdan sorumlu muhatap kişilere gönderilir. Bunun yasal dayanağı, DSGVO 6. maddesi 1. fıkrası, 1. s. f) bendi uyarınca başvuruyu en iyi şekilde, doğru muhatap kişilere dağıtma konusundaki meşru menfaatimizdir. Prensip olarak, yalnızca başvuru sürecimizin düzgün bir şekilde yürümesi için verilerinize ihtiyaç duyan kişiler erişebilir.

Başvuru süreci sizin açınızdan bir iş sözleşmesi imzalanmadan sona ererse, verileriniz kararın açıklanmasından en geç 6 ay sonra silinir. Bunun nedeni, örneğin Genel Eşit Muamele Yasası, 6. maddesi, 1. fırkası, 1. s. f) bendi DSGVO'ya göre olası prosedürler için belgeleme ve kanıt yükümlülüğünün dokümantasyonu için diğer meşru menfaatlerimizdir.

Reddetmenize rağmen şirketteki diğer potansiyel pozisyonlar için başvuru sürecinde sizi dikkate almak istiyorsak, bunun için verilerinizin işlenmesine yönelik uygun rızanızı alıyoruz. Sağladığınız veriler, rızanızdan daha caymadığınız sürece, rızanızın verilmesinden itibaren bir yıl sonra silinir. Aynısı inisiyatifle yapılan iş başvuruları için de geçerlidir.

 

10. Chatbot tawk.to

Web sitemizde ziyaretçilere, bizimle iletişime geçebilmeleri ve sözleşme (öncesi) iletişim kurma olanağı sunmak için bir sohbet imkanı veriyoruz. Sizin tarafınızdan Chatbot başvurunuz çerçevesinde iletilen kişisel verilerin yanı sıra IP adresiniz başvurunuzu cevaplamak amacıyla işlenecektir. sohbetin yanında bizimle iletişim formuyla ya da telefonla/e-postayla iletişim kurma olanağı devam ediyor. İşleme süreci tamamlandıktan sonra bilgiler silinir. Veriler yalnızca yasal olarak öngörülen arşivleme kapsamında muhafaza edilir.

Size bu iletişim kurma olanağını sağlamak için hizmet sağlayıcısı tawk.to inc., 187 East Warm Springs Rd, SB298, Las Vegas, NV, 89119 (USA)’yı kullanıyoruz. 

Bize girdiğiniz kişisel verileri ve sipariş verilerinizi yalnızca sohbet penceresinde buna onay verdiğinizde tawk.to’ya iletiyoruz. 

tawk.to’nun veri koruma beyanında, tawk.to’nun işlediği kişisel verilerin türü, kapsamı ve silinmesi hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili ayrıntıları burada bulabilirsiniz:

Veri koruması Çerez ayarları altında ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilir ya da veri işlemeyi reddedebilirsiniz. Bize açıkça verdiğiniz rıza beyanından istediğini zaman cayma olanağına sahipsiniz. Bunu yapmanız durumunda, başvuruda aktardığınız bütün kişisel veriler derhal silinir. Bunun için lütfen şu adrese başvurun datenschutz@timocom.com.

 

11. Bülten

E-posta haber bülteni hizmetimize kaydolabilmeniz için, veri güvenliği yönetmelikleri kapsamında onayınızın yanı sıra adınız ve soyadınız ile haber bülteninin gönderileceği e-posta adresine ihtiyacımız olacaktır. Diğer bilgiler, size kişisel olarak ulaşabilmemiz ve haber bülteni içeriğini oluşturabilmemiz ve ayrıca soruları yanıtlayabilmemiz için kullanılır.

Haber bültenlerinin gönderilmesi için Double Opt-In yöntemini kullanmaktayız, yani ancak önceden kayıt yaptırdığınızı, bu amaçla gönderilen onay amaçlı e-posta mesajındaki link aracılığıyla teyit etmeniz durumunda size haber bültenlerini gönderiyoruz. Böylece, haber bülteni için, belirtilen e-posta adresinin sahibi olarak sadece sizin kayıt yaptırabileceğinizden emin olmak istiyoruz. 

Abone olduğunuz haber bültenlerimizin herhangi birinin aboneliğinden, haber bülteninin sonundaki ilgili linke tıklayarak istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

 

12. HubSpot

Web sitemizde pazarlama faaliyetleri için HubSpot kullanıyoruz. HubSpot, şubesi HubSpot Ireland Limited şubesi 2nd Floor 30 North Wall Quay, Dublin 1, İrlanda adresinde bulunan ABD'li bir yazılım şirketidir.

Bu tümleşik yazılım çözümünü kendi pazarlama, müşteri yaratma ve müşteri hizmetleri amaçlarımız için kullanıyoruz. Bunlara bültenlerin ve otomatik postaların gönderimini düzenleyen e-posta pazarlaması, sosyal medya yayıncılığı ve raporlaması, kullanıcı segmentasyonu ve CRM gibi iletişim yönetimi, açılış sayfaları ve iletişim formları dahildir.

HubSpot çerezler kullanır. HubSpot, ziyaretler ve ziyaret edilen sayfalar hakkında raporlar oluşturabilmemiz için, toplanan bilgileri (örn. IP adresi, coğrafi konum, tarayıcı türü, ziyaret süresi ve görüntülenen sayfalar) bizim adımıza değerlendirir.

HubSpot aracılığıyla toplanan bilgiler ve web sitemizin içeriği, HubSpot'un sunucularında saklanır. Onay vermeniz halinde, bu web sitesindeki işlemler web sitesi analizi amacıyla gerçekleştirilecektir.

Veriler, toplandıkları amaca ulaşmak için artık kendilerine ihtiyaç olmadığı anda silinecektir.

Verilerin HubSpot tarafından toplanmasına ve çerezlerin yerleştirilmesine, ilgili tarayıcı ayarlarınız üzerinden çerezlerin saklanmasını engelleyerek, kalıcı olarak itiraz edebilirsiniz. Gelecekte geçerli olmak kaydıyla, kişisel verilerinizin işlenmesine istediğiniz herhangi bir zamanda itiraz edebilirsiniz.

 

13. Çerez kullanımı

Web sayfalarımız için çerez teknolojisini kullanıyoruz. Çerezler, internet sitelerimizi ziyaretiniz kapsamında Web sunucumuzdan tarayıcınıza gönderilen ve bilgisayarınızda daha sonra çağrılmak üzere saklanan küçük metin dosyalarıdır.

Bu Web sitesi, çerezleri aşağıdaki kapsamda kullanır:

 • Geçici çerezler (geçici kullanım)

 • Kalıcı çerezler (zamansal olarak sınırlı kullanım)

 • Üçüncü taraf çerezleri (üçüncü taraflara ait çerezler)

 • Flash çerezleri (sürekli kullanım)

Geçici çerezler, tarayıcınızı kapattığınızda otomatik olarak silinir. Özellikle oturum çerezleri bu çerezlerin arasında yer alır. Bu çerezler, kendisi aracılığıyla tarayıcınızın çeşitli taleplerinin aynı oturuma atandığı oturum ID'si adı verilen bir bilgiyi kaydeder. Böylece Web sitesine geri döndüğünüzde bilgisayarınız tekrar tanınabilir. Geçici çerezler, tarayıcınızı kapattığınızda silinir.

Kalıcı çerezler, çereze bağlı olarak farklı olabilen belirli bir süre dolduktan sonra otomatik olarak silinir. Çerezleri, tarayıcınızın güvenlik ayarlarını kullanarak istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Tarayıcı ayarlarınızı istediğiniz şekilde yapılandırabilir ve örn. üçüncü taraflara ait çerezlerin veya hiçbir çerezin kabul edilmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu durumda bu Web sitesinin tüm fonksiyonlarını kullanamayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kullanılan Flash çerezleri tarayıcınız tarafından değil, Flash eklentiniz tarafından toplanır. Bunlar, gerekli verileri, kullandığınız tarayıcıdan bağımsız olarak kaydeder ve otomatik bir son kullanma tarihine sahip değildir. Flash çerezlerinin işlenmesini istemiyorsanız, örn. Mozilla Firefox için "Better Privacy" veya Google Chrome için "Adobe-Flash-Killer-Cookie" gibi uygun bir eklenti kurmanız gerekir.

Bu bağlamda, tarafımızdan çerezlerdeki kişisel verilerin toplanması veya kaydedilmesi gibi bir durum gerçekleşmez. Çerezler aracılığıyla elde edilen bilgileri kullanıcı verileriyle bağlamak için herhangi bir teknik de kullanmıyoruz.

"Çerezler" konusuyla ilgili ayrıntılı bilgileri Berlin Teknik Üniversitesi'nin portalından edinebilirsiniz: https://www.verbraucher-sicher-online.de/thema/cookies.

14. Web analizi

İnternet sayfalarımızı mümkün olduğunca optimum şekilde tasarlamak ve böylece ziyaretçilerimiz için çekici kılmak bizim için önemlidir. Bunun için bu sayfaların hangi kısımlarının ziyaretçilerimize nasıl ulaştığını bilmemiz gerekir. Bununla ilgili olarak aşağıdaki bilinen teknolojileri kullanıyoruz.

14.1. Dönüşüm Takibi

Dönüşüm takibi (“Conversion Tracking”) bize Google, Facebook , Microsoft ve LinkedIn’de reklam ilanlarının kesin hedef kitleye göre bir hedefleme yapma olanağı sağlıyor. Bu şekilde sosyal ağlarda ziyaretçilerimizin dikkatini tekliflerimize çekilebiliyor.

Dönüşüm takibi için şifrelenmiş kullanıcı verileri ( örneğin adlar, E-posta adresleri, adresler, kullanıcı ya özgü işaretlemeler) ilgili platform işletmecisiyle paylaşılıyor. Bunu yaparken mevcut bağlantıların listelerini oluşturuyoruz ve bunları ilgili hesaplarımız üzerinden platform işletmecilerine yüklüyoruz. Liste yüklenmeden önce yerel olarak tarayıcıda hashleniyor ve ancak bu işlemden sonra iletiliyor.

Bir kullanıcı web sitemize kaydolduğunda çerez etkinse, ilgili platform işletmecisi ve biz, kullanıcının ilana tıkladığını ve bu sayfaya yönlendirildiğini görebiliyoruz. Ancak kullanıcının şahsen özdeşleştirilebileceği bilgiler almıyoruz. İlgili platform işletmecisinden yalnızca reklam araçlarımızın başarı ölçümüyle ilgili istatistiksel değerlendirmeler alıyoruz.

İşleme için verdiğiniz rızadan istediğiniz zaman Consent-Tool aracılığıyla cayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, caymaya kadar rızaya dayanarak yapılan işlemenin yasallığı bu durumdan etkilemez. Ab’deki tüketicilerin devre dışı bırakma sayfasınıkullanarak, ilgili platform işletmecilerinin tarayıcınıza reklam çerezleri yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol edebilir ve bunları devre dışı bırakabilirsiniz.

Platform işletmecilerinin ilgili hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsiniz:

(1) Google Ads Enhanced Conversions ve Google Ads Offline Conversions

Sağlayıcı Google Ireland Limited'dir.

(2) Facebook Ads Offline Conversions

Sağlayıcı Facebook Inc.'dir.

(3) Microsoft Ads

Sağlayıcı şirket Microsoft Corporation, One Microsoft Way, Redmond, WA 98052-6399, USA Microsoft’ta veri korumayla ilgili bilgileri burada.bulabilirsiniz.

(4) LinkedIn Ads Offline Conversions

Sağlayıcı Facebook Inc.'dir.

(5) Google AdWords Conversion-Tracking

Bir Google AdWords müşterisi olarak biz de GoogleConversion-Tracking kullanıyoruz. Web mağazamıza bir Google reklamı (AdWords - Google'ın arama sonuçlarının üstündeki/yanındaki reklam) aracılığıyla ulaştıysanız, Google, bilgisayarınıza çerez adı verilen başka bir çerez yerleştirecektir. başka bir çerez daha eklenir. Bu çerez, kişisel olarak tanınmanız için kullanılmaz, Web sitemize Google reklamları üzerinden gerçekleştirilen yönlendirmeleri ve bunun sonucunda, sunduğumuz ürünler konusunda verilen satın alma kararları konusunda karşılaştırma yapmamıza olanak sağlar.

Google, bu çerez için şu anda bir Opt-Out çerezi sunmamaktadır. Dönüştürme çerezlerinin kaydedilmesi özelliğini, yine tarayıcınızın ilgili bir ayarı aracılığıyla veya ek tarayıcı eklentileri kullanımı yoluyla devre dışı bırakabilirsiniz.

Google AdWords'ün Conversion-Tracking özelliği ile ilgili ayrıntılı bilgileri şu adreste bulabilirsiniz: https://support.google.com/adwords/answer/1722022?hl=tr

(6) Google Tag Manager

Google Tag Manager, tagların entegre edilmesi için kullanılan bir araçtır ve kendileri de belli şartlar altında veri toplayan bu tagların tetiklenmesini sağlar. Google Tag Manager bu verilere erişmez. Domain ya da çerez düzleminde iptal işlemi yaptıysanız, bu, Google Tag Manager ile yürütülen tüm izleme tagları için geçerli olur.

(7) Google Analytics

Web sayfalarımızda Google'ın bir Web analiz hizmeti olan Google Analytics'i kullanmaktayız. Google Analytics, bilgisayarınıza kaydedilen ve bizim açımızdan Web sayfalarının kullanımını analiz etmeye olanak sağlayan çerezleri kullanır. Çerez aracılığıyla, Web sayfalarımızı kullanımınızla ilgili olarak oluşturulan bilgiler normalde ABD'deki bir Google sunucusuna iletilir ve orada kaydedilir. Web sayfalarımızda IP anonimleştirme özelliğini etkinleştirdik. Böylece, IP adresiniz Google tarafından Avrupa Birliği üye ülkeleri veya Avrupa Ekonomik Alanı sözleşmesinin diğer üye ülkeleri dahilinde iletilmeden önce kısaltılır. Google, bu bilgileri, Web sayfalarımızı nasıl kullandığınızı değerlendirmek, web sayfası faaliyetleri hakkında raporlar oluşturmak ve web sayfalarının kullanımı ve internet kullanımı ile bağlantılı hizmetler hakkında raporları bize sunmak için bizim adımıza kullanmaktadır. Google Analytics kapsamında tarayıcınızdan aktarılan IP adresi, Google tarafından başka verilerle birleştirilmez. Çerezlerin kaydedilmesini, tarayıcı yazılımınızdaki ilgili bir ayarı kullanarak engelleyebilirsiniz. Ayrıca, çerezler aracılığıyla oluşturulan verilerin (IP adresiniz dahil) toplanmasını ve bu verilerin Google tarafından işlenmesini, aşağıdaki link aracılığıyla sunulan tarayıcı eklentisini indirerek ve kurarak engelleyebilirsiniz: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en. Alternatif eklentilerin kullanımı veya tarayıcınızdaki ayarlarda tüm çerezlerin devre dışı bırakılması da kullanım davranışlarınızın analiz edilmesini engeller.

Alternatif olarak, verilerinizin Google tarafından kullanılmasına aşağıdaki linki kullanarak itiraz edebilirsiniz. Bu durumda, Web sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde verilerinizin gelecekte toplanmasını engelleyen bir Opt-Out çerezi eklenir: Google Analytics'in devre dışı bırakılması.

Dikkat: Çerezlerinizi silerseniz, bu işlem, Opt-Out çerezinin de silinmesine neden olur ve gerektiğinde tarafınızdan yeniden etkinleştirilmesi gerekir.

14.2. Sistrix 

Web sayfamızda SISTRIX GmbH'ın web analiz araçlarını kullanıyoruz. Bunlar, web sayfamızın arama motorlarında bulunabilirliğini iyileştirmek için kullanılan analiz araçlarıdır. Bu bağlamda yalnızca anahtar kelime, domain ve arama verileri toplanıp kaydedilmektedir. Kişisel verilerin toplanması, depolanması ve işlenmesi söz konusu değildir. Verilerin toplanması ve kullanılmasına ilişkin daha fazla bilgiyi şu adreste bulabilirsiniz http://sistrix.de/sistrix/datenschutz.

14.3. Mouseflow

Bu web sitemiz'de, tesadüfi olarak seçilen münferit ziyaretleri (yalnızca anonim hale getirilmiş IP adresiyle) kaydetmek için Mouseflow ApS, Flaesketorvet 68, 1711 Kopenhagen, Danimarka firmasının bir web analiz aracı olan Mouseflow kullanıyoruz. Bu şekilde, bu web sitesine yapılan münferit ziyaretleri örnekleme yoluyla oturum tekrarları olarak görüntülemek ve ısı haritası biçiminde değerlendirmek ve buradan web sitesiyle ilgili iyileştirmelere ulaşmak amacıyla potansiyel bir fare hareketi, fare tıklamaları ve klavye etkileşimi protokolü oluşmaktadır. Mouseflow tarafından kaydedilen veriler kişisel değildir ve üçüncü kişilere iletilmez. Toplanan verilerin kaydı ve işlemesi AB içerisinde gerçekleştirilir.

Mouseflow tarafından kayıt yapılmasını istemiyorsanız, Mouseflow kullanan tüm web sitelerinde buna aşağıdaki linki kullanarak itiraz edebilirsiniz: https://mouseflow.com/opt-out/.

15. Dahil edilen hizmetler


Web sayfamızın tasarlanması ve ek fonksiyonların hazırlanması için aşağıdaki harici hizmetleri dahil etmekteyiz.

15.1. YouTube

Wb sayfalarımızdaki bazı makaleler, kanalımıza ait YouTube videoları da içermektedir. Prensip olarak Web sayfalarımızdaki YouTube videoları, genişletilmiş bilgi güvenliği modunda (YouTube'un dahili fonksiyonu), önce YouTube aracılığıyla tarayıcınıza hiçbir çerez iletilmemesini ve böylece sizinle ilgili hiçbir bilginin YouTube tarafından kaydedilmemesini sağlayacak şekilde dahil edilir. Ancak bu, siz videoları izlemedikçe geçerlidir. Bir videoyu izleyip izlemediğinizden bağımsız olarak, IP adresiniz YouTube'a ve Google reklam ağı Doubleclick'e iletilir. Web sayfalarımızdaki ziyaretinize paralel olarak YouTube'da da mevcut bir kullanıcı hesabıyla oturum açtığınızda, YouTube, muhtemelen Web sayfalarımızı ziyaretinizi de kullanıcı davranışınıza atayabilir. Web sayfalarımızın sağlayıcısı olarak, iletilen verilerin içeriği ve YouTube tarafından kullanımı hakkında bilgi sahibi olmadığımızı ve verilerin YouTube'a ve ortaklarına iletilmesini daha fazla kısıtlama olanağına da sahip olmadığımızı hatırlatmak istiyoruz.

İşleten şirket, YouTube, LLC, 901 Cherry Ave., San Bruno, CA 94066, ABD'dir.

YouTube Inc.'de bilgi güvenliğiyle ilgili ayrıntılı bilgileri şu adreste bulabilirsiniz: https://www.google.com/intl/tr/policies/privacy.

15.2. Vimeo

Internet sayfamıza, Vimeo platformuna kaydedilen ve burada görülebilen Vimeo videoları dahil ettik. . Bizim tarafımızdan oluşturulan ve entegre edilen Vimeo videolarını, "Do-No-Track tanımıyla“ kullanıyoruz. Bu, 2. paragrafta anılan verilerinizin, ancak videoyu oynattığınız zaman (örneğin başlat butonuna tıkladığınızda) tarayıcı/Vimeo eklentisi yoluyla ABD'ye aktarılacağı anlamına geliyor. Videoya tıklanması ve bununla bağlantılı olarak videonun oynatılması DSGVO 49. maddesi 1. fıkrası a bendiyle bağlantılı olarak 7. maddesi uyarınca elektronik bir rıza beyanı oluşturur. Rıza beyanından istediğiniz zaman çerez ayarlarımız aracılığıyla https://www.timocom.com.tr/#uc-central-modal-show cayabilirsiniz.

(3) İnternet sayfamızı ziyaret ettiğinizde Vimeo, ilgili alt sayfayı görüntülediğinize dair bilgi ve "bilgilendirici kullanım" altında anılan verileri alır. Bu, bir Vimeo kullanıcı hesabınızın olup olmadığından bağımsız olarak gerçekleşir. Bir Vimeo kullanıcı hesabınız varsa ve internet sayfamızı ziyaret ettiğiniz tarihte Vimeo hesabınızda oturumunuz açıksa, bu veriler doğrudan kullanıcı hesabınızla bağdaştırılır. Verilerin kullanıcı hesabınızla bir araya getirilmesini istemiyorsanız, butonu etkinleştirmeden önce oturumunuz kapatmanız gerekir.

Vimeo bu verileri kullanım profilleri oluşturmak ama aynı zamanda reklamlar, pazar araştırmaları ya da internet sayfalarının ihtiyaca uygun şekillendirilmesi için de kullanıyor. Vimeo diğer taraftan verilerinizi başka üçüncü taraf sağlayıcılara iletiyor ve bunlarla paylaşıyor. Bu tür kullanım profillerinin oluşturulmasına itiraz etme hakkına sahipsiniz. Ancak bu itirazı doğrudan Vimeo'ya yöneltmeniz gerekiyor(Vimeo, Inc., Attention: Data Protection Officer, 555 West 18th Street, New York, New York 10011; Privacy@vimeo.com).

Vimeo, Avrupa Ekonomik Bölgesi, Birleşik Krallık ve İsviçre'den alınan kişisel bilgilerin toplanması, kullanımı, iletilmesi, depolanması ve bunlarla ilgili diğer işlemleri konusunda Avrupa Ekonomik Bölgesinin ve İsviçre'nin veri koruma hukuku şartlarına uymaktadır. Kişisel verilerin üçüncü bir ülkeye ya da uluslararası organizasyonlarına her aktarımı, DSGVO'nun 46. maddesinde tarif edilen, uygun garantilere tabidir.

Vimeo'nun veri koruma beyanlarında, verilerin işlenme türü ve kapsamıyla ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Verilerinizin korunmasını amaçlayan diğer haklar, durdurma olanakları ve diğer bilgileri burada bulabilirsiniz: https://vimeo.com/privacy.

 

16. Sosyal medya linkleri

Web sitelerimiz Facebook, Twitter, Xing, LinkedIn ve Instagram'a bağlantılar içerir. Burada, sosyal medya eklentileri değil, sadece bu medya araçlarında sunduğumuz tekliflere ait bir link söz konusudur. Bu linke tıkladığınızda, IP adresiniz çeşitli platformları işleten şirketlere iletilir. Bu hizmetlerden birini kullanıyorsanız ve özel hesabınızla oturum açtıysanız, koşullara bağlı olarak internette gezinme davranışlarınızla ilgili bilgiler, sosyal medya araçlarını işleten şirketler tarafından toplanabilir. IP adresinizin, çağrılan web sayfalarını işleten şirketlere aktarılması teknik olarak gereklidir ve tüm web sayfaları geçerlidir.

 

17. Sosyal medya eklentileri

Şu anda aşağıdaki sosyal medya eklentilerini kullanıyoruz:

17.1. Facebook eklentileri

Facebook eklentilerini, sayfamızdaki Facebook logosundan veya "Like" ("Beğen") butonundan tanıyabilirsiniz. Facebook eklentilerine ait bir genel bakışı aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz: http://developers.facebook.com/docs/plugins/.

Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde, eklenti aracılığıyla tarayıcınız ile Facebook sunucusu arasında bir doğrudan bağlantı oluşturulur. Böylece Facebook, IP adresinizle web sayfalarımızı ziyaret ettiğiniz bilgisini alır. Facebook hesabınızla oturum açmış durumdayken Facebook'un "Like" veya "Beğen" butonuna, hatta "Paylaş" butonuna tıklarsanız, (Facebook) web sayfalarımızın içeriklerini Facebook profilinize bağlayabilir ve/veya başka Facebook kullanıcılarıyla paylaşabilirsiniz. Böylece Facebook, Web sayfalarımızı ziyaretinizi Facebook kullanıcı hesabınıza atayabilir. Ayrıca Facebook tarafından tarayıcınıza başka çerezler gönderilebilir. Web sayfalarımızın sağlayıcısı olarak, iletilen verilerin içeriği ve bunların Facebook tarafından kullanımı hakkında bilgi sahibi olmadığımızı hatırlatmak istiyoruz. Facebook'un, web sayfalarımızı ziyaretinizi Facebook kullanıcı hesabına atamasını istemiyorsanız lütfen önce Facebook oturumunuzu kapatın.

17.2. Instagram

Web sitemizin bu tür bir eklenti içeren bir sayfasını çağırdığınızda, tarayıcınız, Instagram'ın sunucularıyla doğrudan bir bağlantı kurar. Bu sayede, Instagram, bir Instagram hesabınız olmasa veya Instagram'da oturum açmamış olsanız bile tarayıcınızın, Web sitemize ait ilgili sayfasını çağırdığı bilgisini elde eder. Bu bilgi, (IP adresinizle birlikte) tarayıcınız tarafından doğrudan Instagram'ın ABD'deki bir sunucusuna iletilir ve orada kaydedilir. Instagram'da oturum açtıysanız, Instagram, Web sayfamıza yapılan ziyareti Instagram hesabınıza atayabilir. Eklentilerle etkileşime girerseniz, örneğin "Instagram" butonuna basarsanız, bu bilgiler yine doğrudan bir Instagram sunucusuna iletilir ve orada kaydedilir. Bilgiler ayrıca Instagram hesabınızda yayınlanır ve orada, listenizde olan kişilere gösterilir. 

Instagram'ın Web sitemiz aracılığıyla toplanan verileri doğrudan Instagram hesabınıza atamasını istemiyorsanız, Web sitemizi ziyaret etmeden önce Instagram oturumunu kapatmanız gerekir. Instagram eklentilerinin yüklenmesini, örneğin script engelleyiciler gibi tarayıcınız için kullandığınız eklentilerle de tamamen engelleyebilirsiniz.

17.3. Twitter

Twitter ve "Re-Tweet" fonksiyonunun kullanımı yoluyla, ziyaret ettiğiniz Web sayfaları Twitter hesabınızla bağlanır ve diğer kullanıcılara bildirilir. Bu sırada veriler Twitter'a da iletilir. Web sayfalarımızın sağlayıcısı olarak, iletilen verilerin içeriği ve bunların Twitter tarafından kullanımı hakkında bilgi sahibi olmadığımızı hatırlatmak istiyoruz. 

17.4. XING (Paylaş butonu)

Xing fonksiyonlarını içeren Web sayfalarımızdan birinin her çağrılışında, Xing sunucularıyla bir bağlantı kurulur. Bizim bilgimiz dahilinde kişisel verilerin kaydedilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. IP adresiniz kaydedilmez ve kullanım davranışlarınız analiz edilmez.

17.5. LinkedIn

LinkedIn fonksiyonlarını içeren Web sayfalarımızdan birinin her çağrılışında, LinkedIn sunucularıyla bir bağlantı kurulur. Böylece LinkedIn, web sayfalarımızı IP adresinizle ziyaret ettiği bilgisine sahip olur. LinkedIn'in "Paylaş" butonuna tıkladığınızda ve LinkedIn hesabınızla oturum açtığınızda, LinkedIn'in, internet sayfamıza yaptığınız ziyareti, size ve kullanıcı hesabınıza ataması mümkündür. Web sayfalarımızın sağlayıcısı olarak, iletilen verilerin içeriği ve bunların LinkedIn tarafından kullanımı hakkında bilgi sahibi olmadığımızı hatırlatmak istiyoruz.

17.6. YouTube

Bir YouTube eklentisi ile donatılmış web sayfalarımızdan birini ziyaret ettiğinizde, YouTube sunucularıyla bağlantı kurulur. Bununla birlikte, YouTube'u işleten şirkete, web sayfalarımızdan hangilerini ziyaret ettiğiniz bildirilir.

Aynı anda YouTube'da oturum açtıysanız, böylece, YouTube'u işleten şirket internette gezinme davranışlarınız hakkında ayrıntılı bilgi edinir. Bunu istemiyorsanız önce YouTube oturumunuzu kapatın. Web sayfalarımızın sağlayıcısı olarak, iletilen verilerin içeriği ve bunların YouTube tarafından kullanımı hakkında bilgi sahibi olmadığımızı hatırlatmak istiyoruz.

İşleten şirket, YouTube, LLC, 901 Cherry Ave., San Bruno, CA 94066, ABD'dir.

YouTube Inc.'de bilgi güvenliğiyle ilgili ayrıntılı bilgileri şu adreste bulabilirsiniz: https://www.google.com/intl/tr/policies/privacy

 

18. Sosyal medyada çevrimiçi varlık

Sosyal ağlar ve platformlardaki (örn. Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, LinkedIn, Google+, Xing) online mevcudiyetimizi devam ettiriyoruz. Ağların ve platformların ilgili operatörleri ve TIMOCOM, bu ağlar ve platformlar dahilindeki veri işlemeden müştereken sorumludu.

Size, sunduğumuz hizmetleri yorumlama, geri bildirimde bulunma veya bizimle sosyal medya üzerinden iletişime geçme olanağı sunuyoruz. Yorumlarınızı istediğiniz zaman Facebook hayran sayfasından ve diğer platformlardan kendiniz de silebilirsiniz.

Facebook ve diğer platformlar, verilerinizi kullanım profilleri olarak kaydeder ve reklam, pazar araştırması ve/veya web sayfalarınızın ihtiyaca uygun olarak tasarlanması amacıyla kullanır . Bu tür bir değerlendirme özellikle (oturum açmamış kullanıcılar için bile) ihtiyaç odaklı reklam yapmak ve sosyal ağın diğer tüm kullanıcılarını web sayfalarımızda gerçekleştirdiğiniz faaliyetler konusunda bilgilendirmek için gerçekleştirilir. Bu tür kullanıcı profillerinin oluşturulmasına karşı itiraz etme hakkınız mevcuttur, bununla birlikte bu hakkınızın uygulanması için bu talebinizi Facebook'a yönlendirmeniz gerekir, bkz. Facebook Veri Yönetmeliği.

 

19. Ubermetrics

Ubermetrics, büyük miktardaki metni tam otomatik olarak analiz eden ve filtreleyen bir içerik zekası çözümüdür.

Ubermetrics Delta sayesinde yalnızca herkese açık olarak kullanılabilen bilgiler işlenir. Ubermetrics web arayüzünün haber akışı aracılığıyla kayıtlı anahtar kelimelere uygun olarak, TIMOCOM açısından önemli olan yayınlar gösterilir. Bunu yaparken metni yayınlayan kişilerin adları ya da takma adları işlenir.

Bu yazılımın TIMOCOM'da kullanımı için özel olarak uygun teknik ve organizasyon önlemleri alındı.  

Ayrıca veri işlemi verilerin mantıklı kullanımı ve değerlendirmesi için gereken süreyle sınırlıdır, dolayısıyla veriler en geç bir sonraki yılın ilk çeyreğinde silinir.

Üçüncü ülkelere veri aktarımı veya veri barındırılması söz konusu değildir.

 

20. Kullanım tabanlı online reklam

20.1 Facebook Remarketing / Retargeting

Üçüncü ülkelere veri aktarımı veya veri barındırma söz konusu değildir.Bu web sitesi Facebook sosyal ağından Facebook Özel Hedef Kitlelerini kullanır. Bu Facebook pikseli, Web sitemizin ziyaretçisi olarak sizi isimsiz formda işaretler. Bu sırada Facebook'a giriş yaptıysanız, Facebook üzerinde hedef gruplara yönelik reklamlar görüntülemek için bu bilgiden faydalanabiliriz. Bu internet sitesinin işletmecisi olarak biz, ziyaretçi olarak sizin hakkınızdaki kişiye özel bilgileri veya Facebook'taki verilerinizi almıyoruz. İnternet sitemizin kullanıcısı olarak, Facebook Custom Audiences'ı buradan devre dışı bırakabilirsiniz.

20.2. LinkedIn

Web sitemizde, LinkedIn platformunun Analyse ve ConversWion Tracking teknolojisini kullanıyoruz. LinkedIn'in bahsedilen bu teknolojisi ile daha ilgili, ilgi alanlarınıza daha uygun reklamları görmeniz sağlanabilir. Ayrıca LinkedIn'den, web sitemizle nasıl etkileşime girdiğiniz hakkında görüntüleme faaliyetleri ve bilgilerle ilgili bir araya getirilmiş ve anonim raporlar alabiliriz. LinkedIn'deki bilgi güvenliğiyle ilgili ayrıntılı bilgileri şu adreste bulabilirsiniz: https://www.linkedin.com/legal/privacy-policy. LinkedIn tarafından kullanım davranışlarınızın analiz edilmesine ve ilgi alanlarınızı temel alan önerilerin görüntülenmesine itiraz edebilirsiniz (“Opt-Out“); bunun için aşağıdaki linkte yer alan "LinkedIn'de iptal edin" (LinkedIn üyeleri için) veya "Vazgeçin" (diğer kullanıcılar için) alanına tıklayın: https://www.linkedin.com/psettings/guest-controls/retargeting-opt-out.

 

21. Kişisel verilerinizin AB ve Avrupa Ekonomik Birliği dışındaki ülkelerde işlenmesi

Kişisel verileriniz, sosyal medya uygulamaları istisna olmak kaydıyla Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Birliği bölgesinin dışında işlenmez: Facebook, Twitter, LinkedIn und Instagram.

 

22 Verilerin işlenmesinin yasal dayanakları

Burada, verilerinizin işlenmesi için veri güvenliği yönetmelikleri kapsamındaki yasal dayanaklara genel bakış bulabilirsiniz.

22.1 Bilgi Amaçlı Kullanım

Tarayıcınız tarafından bize otomatik olarak iletilen verilerin işlenmesi, Web sayfalarını size gösterebilme konusunda gösterdiğimiz çabalar çerçevesinde gerçekleşir.

 • Veri Koruma Düzenlemesi'nin (DSGVO) 6. Maddesi, 1 Fıkrası, f) Bendi.

22.2. İletişim formu ve kaydolma

Verilerin işlenmesi, sözleşme taraflarının ilgili kişiler olduğu bir sözleşmenin koşullarının yerine getirilmesi veya ilgili kişilerin talebi üzerine uygulanan sözleşme öncesi önlemlerinin gerçekleştirilmesi için gereklidir.

 • Veri Koruma Düzenlemesi'nin (DSGVO) 6. Maddesi, 1. Fıkrası, b) Bendi.

22.3. Bülten

Haber bültenimizin sunulması işlemi, kişisel onayınız temel alınarak gerçekleştirilir.

 • Veri Koruma Düzenlemesi'nin (DSGVO) 6. Maddesi, 1. Fıkrası, a) Bendi.

22.4. Web analizi, kullanım tabanlı online reklam ve harici hizmetlerin eklenmesi

İstediğiniz zaman onayınızı iptal edebilir ve böylece haber bülteninin aboneliğinden çıkabilirsiniz.

Reklam, pazar araştırması veya Web sayfalarının ihtiyaç odaklı bir şekilde tasarlanması için, ziyaretçilerimizin kullanım davranışlarını kendi yararımıza olacak şekilde analiz ediyoruz.

 • Veri Koruma Düzenlemesi'nin 6 Maddesiz, 1. Fıkrası, f) Bendi.

22.5. Sosyal medyada çevrimiçi varlık

Bu yasal dayanak, Google Analytics, eTracker, Google AdWords, Bing Ads, Facebook Remarketing/Retargeting, LinkedIn-Analyse, (kullanım tabanlı online reklam) için geçerlidir.

Kullanıcıların kişisel verilerinin işlenmesi, kullanıcıların etkin şekilde bilgi edinmesi ve kullanıcılarla iletişim ile ilgili meşru menfaatlerimiz temelinde Veri Koruma Düzenlemesi'nin 6. Maddesi, 1. Fıkrası, f Bendine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. İlgili sağlayıcılar tarafından kullanıcılardan veri işleme konusunda onay (yani bir onay kutusunu işaretleme veya bir düğmeye basma yoluyla izniniz) talep edildiyse, veri işleminin yasal dayanağı, Veri Koruma Düzenlemesi'nin 6. Maddesi, 1. Fıkrası, a Bendidir.

22.6. Veri güvenliği

Ayrıca, elde edilen veya toplanan verileri özellikle tesadüfi veya kasıtlı olarak manipüle edilmeye, kaybolmaya, bozulmaya veya yetkisiz kişiler tarafından müdahale edilme durumuna karşı korumak için teknik ve organizasyonel güvenlik önlemleri almaktayız. Güvenlik önlemleriniz, teknolojik gelişmelere uygun olarak sürekli iyileştirilmektedir.

Kişisel verilerinizin iletişim formlarının yardımıyla iletimi, yetkisiz kişilerin erişimini engellemek amacıyla SSL teknolojisi (https) aracılığıyla şifrelenmektedir.

22.7. Tahsilat Hizmetleri/Kredibilite Bilgileri/Kredi Ofisleri

(1) Müşterilerimize pazarımız´da tahsilat hizmetleri sunuyoruz. Hizmet doğrudan TIMOCOM tarafından tüm TIMOCOM müşterilerine ek hizmet olarak sunulmaktadır.

(2) Sipariş toplu bakışı yoluyla, tahsilat hizmetinin ve ilgili olayın işleme alınabilmesi için alacaklıyla ilgili bilgiler (unvan, TIMOCOM kimliği), borçluyla ilgili bilgiler ((unvan, TIMOCOM kimliği (varsa)), ülke dahil adres (TIMOCOM kimliği belirtilmemişse), fatura numarası, fatura tarihi, açık tutar, para birimi, açık tutar işaretlemesi (yalnızca varsa) ve alacağın nedeni TIMOCOM’a iletilmektedir. TIMOCOM ayrıca borçluya ulaşmak ve alacaklıyı ödeme kayıplarından korumak için kredi ofislerinden kredibilite bilgileri almakta ya da adresleri belirlemektedir. Bunun hukuki dayanağı DSGVO 6. maddesi 1. fıkrası, 1. b) ve f) bendidir (sözleşme ifası, için veri işleme, alacaklının haklı çıkarı nedeniyle veri işleme).

Yukarıda anılan kişisel verileri, tahsilat işlemi bitene kadar yani açık alacak olduğu ve tahsilat faaliyeti çerçevesinde işlem yapıldığı sürece depoluyoruz. Ardından verileri kilitleyeceğiz ve yasal muhafaza süreleri dolduktan sonra kalıcı olarak sileceğiz. Bunun hukuki dayanağı BDSG 35. maddesi 3. fıkrasıyla bağlantılı DSGVO 17. maddesi 3. fıkrası 3 b) bendidir.

(3) Kredi ofislerinden ya da tahsilat şirketlerinden bilgi almamız durumunda, ihtiyaç halinde ek notu kullanıyoruz. Bunu yaparken, bir müşterinin ödeme yükümlülüklerini sözleşmeye uygun olarak yerine getirme olasılığı hesaplanıyor. Not matematiksel istatistiksel olarak kabul gören ve etkinliği kanıtlanan bir yönteme dayanıyor.

Aşağıdaki kredi ofiselriyle ve tahsilat şirketleriyle işbirliği yapıyoruz:

Bisnode; Creditreform; companycheck; Confidas; Creditsafe; Dun & Bradstreet Czech Republic, a.s.; Fonceta OY; Informa; Innolva ; KRD ; KSV1870 Holding AG; Proff Aksjeselskap; Proff Aktiebolag; Schufa; Virk; Wáberer Hungária Biztosító Zrt. Kredibilite kontrolünün sonucunu bir yıl boyunca depoluyoruz. Bu veri işleminin hukuki dayanağı DSGVO 6. maddesi, 1. fıkrası, 1 b) bendidir.

(4) Ayrıca SCHUFA Holding AG ya da Creditreform Düsseldorf’a sözleşme ilişkisi çerçevesinde, sözleşmenin talep edilmesi, uygulaması ve feshiyle ilgili toplanan kişisel bilgilerin yanı sıra sözleşmeye uygun olmayan ya da aldatıcı davranışlarla ilgili verileri iletiyoruz. Bu iletme işlemlerinin hukuki dayanağı DSGVO 6. maddesi, 1. fıkrası, 1 b) ve f) bendidir.

SCHUFA ve Creditreform Düsseldorf alınan verileri işler ve Avrupa Ekonomik Bölgesindeki, İsviçre’deki ve gerekirse (bunlarla Avrupa Komisyonunun uygunluk kararı varsa) diğer üçüncü ülkelerdeki sözleşme ortaklarınıza özel kişilerin kredibilitesi hakkında değerlendirme vermek için de not belirlemek amacıyla da kullanır. SCHUFA, kredibilite notundan bağımsız olarak sözleşme ortaklarınızı, dikkat çekici hukuki durumlar fark edildiğinde (örneğin gönderi ticaretinde sahtekarlığı önlemek amacıyla) profil oluşturarak da destekler. Bunun için SCHUFA’nın sözleşme ortaklarının, potansiyel olumsuzluklar yönünden incelemeye yönelik başvurularının bir analizi yapılır. İlgili sözleşme ortağı için bireysel olarak yapılan bu hesaplamalara, adres verileri, kamusal olarak ulaşılabilen kaynaklarda kamu hayatındaki bir kişiye ait uyumlu kişisel bilgilerle ilgili bir kayıt olup olmadığı ve varsa hangi fonksiyona sahip olduğuyla ilgili bilgilerin yanı sıra SCHUFA veri stokunda bulunan toplanmış istatistiksel bilgiler de girebilir. Bu işlemin kredibilite değerlendirmesine ve kredibilite notuna etkisi yoktur. SCHUFA’nın ve Creditreform Düsseldorf’un faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgiyi www.schufa.de/datenschutz ya da www.creditreform.de/duesseldorf/datenschutz.bulabilirsiniz.

Bu veri işleminin hukuki dayanağı DSGVO 6. maddesi, 1. fıkrası, 1 f) bendidir.

 

23. Haklarınız: Bilgi edinme, düzeltme, silme, kısıtlama

İlgili veri koruma düzenlemeleri konusunda ön koşullar mevcut olduğu sürece, kaydedilen kişisel verileriniz hakkında istediğiniz zaman ücretsiz olarak bilgi edinme ve verilerinizin düzeltilmesi, silinmesi, verilerinizin işlenmesinin kısıtlanması veya veri işlemeye itiraz etme hakkına ve veri taşınabilirliği konusunda da bir hakka sahipsiniz. Haklarınızla ilgili sorularınız varsa, istediğiniz zaman bize veya e-posta yoluyla harici bilgi güvenliği görevlilerimize başvurabilirsiniz (iletişim bilgileri için, bkz. üst kısım).

Aynı zamanda, yetkili denetim makamımıza şikayette bulunma hakkına da sahipsiniz. Nordrhein-Westfalen eyaleti için bilgi güvenliği ve bilgi edinme özgürlüğü konusundaki devlet yetkilisi: https://www.ldi.nrw.de/metanavi_Kontakt/

Bize belirli bir veri işleme uygulaması için onay verdiğinizde bu onayı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Prensip olarak sadece, örn. haber bülteni gönderimi gibi özel durumlarda onaya ihtiyaç duyarız.

23.1. İtiraz ve Silme Olanağı

verilerinizin işlenmesine istediğiniz zaman GDPR Madde 21 (1) uyarınca itiraz edebilirsiniz. Verilerinizin raporlarda depolanmasına itirazınızı bize lütfen bir mesajla, ilgili iletişim verilerini kullanarak bildirin.

Rızadan cayılması, caymaya kadar yapılan işlemenin yasallığını etkilemez.

TIMOCOM'un sosyal medya platformlarının web takip yöntemlerine maalesef etki edemediğine işaret etmek isteriz. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi platform işletmecilerinin veri koruma beyanlarında bulabilirsiniz. Bu web takip yöntemlerini engellenmesiyle ilgili haklarınızı kullanma olanağını doğrudan sosyal medya işletmecilerine açıklayabilirsiniz. Bununla ilgili haklarınızı kullanmak isterseniz, TIMOCOM başvuruları doğrudan platform işletmecisine iletecektir.

Sizinle ilgili kişisel verilere ilişkin olarak bize ve platformlara karşı aşağıdaki haklara sahipsiniz:

 • Bilgi edinme hakkı,

 • Düzeltme ve silme hakkı,

 • Verilerin işlenmesinin kısıtlanması hakkı,

 • Veri taşınabilirliğiyle ilgili hak,

 • Bilgi güvenliği için bir denetim makamına şikayette bulunma hakkı.

İlgili işleme uygulamaları ve itiraz etme olanakları (Opt-Out) ile ilgili ayrıntılı bir tanıtımı için sağlayıcıların aşağıda bağlantılı bilgilerine başvurabilirsiniz.

Biz tüm verilere erişemediğimiz ve Facebook and Co. dahilindeki tüm veri işleme işlemleri üzerinde etkili olamadığımız için çoğu durumda Facebook Ireland Ltd. veya diğer platformlarla iletişim kurmak mantıklı olacaktır. Facebook and Co.'ya karşı haklarınızın uygulanması için sizi desteklemeye hazırız.

Facebook (Facebook Ireland Ltd., 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, Dublin 2, İrlanda)

Google/YouTube (Google Ireland Limited, Gordon House, 4 Barrow St, Dublin, D04 E5W5, Irland)

Instagram (Instagram Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, CA, 94025, ABD)

Twitter (Twitter Inc., 1355 Market Street, Suite 900, San Francisco, CA 94103, ABD)

LinkedIn (LinkedIn Ireland Unlimited Company Wilton Place, Dublin 2, İrlanda)

Xing (XING AG, Dammtorstraße 29-32, 20354 Hamburg, Almanya)

yukarı doğru