• BAG

  Federal mal Trafiği Kurumu'dur. BAG, diğerlerinin yanı sıra trafik yasaları ve trafik güvenliği, kamyon ücretleri, sürüş personeli ve pazar gözlemlemeleriyle ilgilenir. Diğer bilgileri www.bag.bund.de adresinde bulabilirsiniz.

 • BGL e.V.

  BGL, Almanya'daki Mal Taşımacılık Trafiği, Lojistik ve Tasfiye birliğidir. Burada, karayolu taşımacılığı, lojistik, nakliye, depolama ve tasfiye gibi alanlarda binlerce şirketin farklı çıkarları temsil edilir. Bundesverband Güterkraftverkehr Logistik

 • Bildiri

  Bir tedarik bildirisinde, ilgili taşımacılık şirketi, indirme noktasında gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi için aracın yaklaşık varış zamanını, malın ağırlığı veya hacmiyle birlikte mevcut ürünlerin sayısını alıcıya önceden bildirir.

 • Binek araç

  Binek araç, kendi tahrik sistemine sahip ve çok şeritli yollarda hareket eden karayolu taşıtıdır. Ağırlıklı olarak insanların taşınması için kullanılırlar. Ayrıca kullanılan terimler: Otomobil, araç veya motorlu taşır. Binek araçlar sadece bunun için

 • Boş araç borsası

  Bir boş araç borsası, genelde nakliyecilere ve yük taşıyıcılarına hitaben kurulan sanal taşımacılık pazarıdır. Nakliyeciler ve yük taşıyıcıları buradan, fazla veya eksik boş araç tekliflerini değerlendirerek kapasite kullanımlarını optimal düzeye getirebilirler!

 • Boş seyirler

  Boş seyir, bir taşıma aracının herhangi bir yük olmadan yaptığı seyirdir. Yani bir kamyonun yük olmadan gerçekleştirdiği tüm seyirler, boş seyirlerdir. Bu seyirler ciddi maliyetlere neden olabilir. TIMOCOM firması, Avrupa'nın en büyük yük ve boş araç

 • BVL

  Bundesvereinigung Logistik (BVL/ Federal Almanya Lojistik Birliği) e.V., Almanya’daki en büyük lojistik birliğidir. 1978 yılında kurulan BVL günümüzde endüstri, ticaret, hizmet ve bilim sektörünün üst düzeylerinde yer alan yaklaşık 7.500 üyeye sahip.

 • Büyük hacimli mallar

  İstiflenemeyen, sadece “çok yer kaplayan”, büyük hacimli veya büyük boyutlu ürünler veya mallar grubu.

 • Büyük hacimli taşıma

  Büyük hacimli taşıma sırasında, ölçülere uygun olmayan taşımacılık ürünleri taşınır. Ölçülere uygun olmayanın anlamı, yüksekliği, genişliği veya uzunluğu aşırı olandır.

Sektörü içeriden tanıyın

Buraya kaydolun ve düzenli olarak, günlük iş hayatınızı kolaylaştıran ve ticari ufkunuzu genişleten önemli yazıları alın.


Bülten aboneliği

yukarı doğru