skip navigation

Nakliye sözlüğü

Sözlük girişleri

A B C Ç D E F G H İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Şimdi aynı zamanda nakliye ve lojistik süreçlerini de kısa ve basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz. İster nakliye planlaması, uygulama, ister sipariş yönetimi olsun, TIMOCOM Smart Logistics System’de ihtiyacınıza ve dijitalleşme derecenize uygun uygulamayı bulabilirsiniz.

Lojistik 4.0

Logistik 4.0, ağla birleştirme, dijitalleştirme ve Cloud bilgisayar sistemleri gibi uygulamaları içeren en son lojistik teknolojisini içerir. Bu aynı zamanda şu demek oluyor: artık lojistikçinin görevi -eskiden olduğu gibi- yalnızca nakliyat işlerini kapsamıyor; artık tüm tedarik zincirinin işlevler ve şirketler arası koordinasyon işlevleri de dikkate alınıyor.

Terimin anlamı
Logistik 4.0 terimi, ilk kez 2011 Hannover Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı ile gündeme gelen Industrie 4.0 teriminden esinlenerek oluşturuldu. Bundan yolda çıkarak, dördüncü sanayi devrimi yaşıyoruz. İlki buhar gücünün kullanılması ile meydana geldi, ikinci elektrik enerjisinin ve fabrika bantlarının kullanımıyla. Üçüncü sanayi devrim ise -dijital devrim olarak da bilinir- üretimde otomatizasyona geçilmesi ve örneğin belleği programlanabilir kumanda ünitelerinin devreye sokulması ile meydana geldi.

Logistik 4.0 bu eğilimi, en son bilgi-işlem ve iletişim teknolojilerinden faydalanarak daha da ileriye taşıyor. Akıllıca ve dijital olarak ağla birleştirilmiş sistemler sayesinde insanlar, makineler, tesisler, lojistik ve üretim doğrudan birbiriyle iletişim kurabiliyor. Lojistiği mümkün olduğunca erken bir noktada tedarik zincirine entegre ederek, vaktinde üretim optimizasyonu sağlanır. Ayrıca nakliyatçılar için de daha güvenilir planlama güvencesi, filo kapasitelerini daha iyi kullanabilme ve yükleme noktalarında daha kısa bekleme süreleri elde edilir.

Sektörü içeriden tanıyın

Buraya kaydolun ve düzenli olarak, günlük iş hayatınızı kolaylaştıran ve ticari ufkunuzu genişleten önemli yazıları alın.

Bülten aboneliği

'*' işaretinin bulunduğu bütün haneler zorunludur, lütfen mutlaka doldurun.

Kayıt formunu gönderildiğinde (hemen koydolun), Veri Gizliliği Yönergeleri kabul edilmiş olur.

Bülten aboneliği:


Kişisel bilgileriniz (e-posta adresi, soyadı ve adı) bilgilerin korumalı olarak gönderilmesi için TIMOCOM GmbH'dan SC-Networks GmbH (tescil mahkemesi: Münih bölge mahkemesi, kayıt numarası: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2, 82319 Starnberg'e aktarılır. SC-Networks GmbH federal veri koruma yasasına, ayrıca TIMOCOM GmbH talimatlarına tabidir.

yukarı