Şimdi aynı zamanda nakliye ve lojistik süreçlerini de kısa ve basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz. İster nakliye planlaması, uygulama, ister sipariş yönetimi olsun, TIMOCOM Smart Logistics System’de ihtiyacınıza ve dijitalleşme derecenize uygun uygulamayı bulabilirsiniz.

Kurumsal lojistik

Kurumsal lojistik kavramı ile bir şirketin tüm lojistik faaliyetleri ifade edilir. Bu faaliyetler, şirket içi ve şirket arası tüm lojistik hizmetleri kapsar. Bunlar arasında, üretim için şirket içi lojistik hizmetleri ve üretilen ürünlerin nakliyatı ve dağıtımı yer alır.

Terimin anlamı
İşletme ekonomisinde "Lojistik" kavramı, fiziksel mal akışının ve bir şirketin tüm katma değer zincirini kapsayan bilgi akışının planlanması, yönetilmesi, uygulanması ve kontrolünü tanımlar.

Lojistik görevleri, sektörden bağımsız şekilde prensip olarak her şirkette gündeme gelir. Kurumsal lojistik burada şemsiye terim olarak kullanılır ve ilgili şirketin tüm lojistik ihtiyaçlarını kapsar. Bunun yanı sıra, lojistik sektöründe faaliyet gösteren şirketler, fiziksel mal akışında uzmanlaşmıştır ve fiziksel mal akışı ve başta malların taşınması olmak üzere bununla bağlantılı görevleri diğer şirketlerin adına hizmet sağlayıcı olarak üstlenir.

Sektörü içeriden tanıyın

Buraya kaydolun ve düzenli olarak, günlük iş hayatınızı kolaylaştıran ve ticari ufkunuzu genişleten önemli yazıları alın.


Bülten aboneliği

yukarı doğru