skip navigation

Nakliye sözlüğü

Sözlük girişleri

A B C Ç D E F G H İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Şimdi aynı zamanda nakliye ve lojistik süreçlerini de kısa ve basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz. İster nakliye planlaması, uygulama, ister sipariş yönetimi olsun, TIMOCOM Smart Logistics System’de ihtiyacınıza ve dijitalleşme derecenize uygun uygulamayı bulabilirsiniz.

Depo lojistiği

Depo lojistiği, stokta tutma zorunluluğu olan işletmelerde lojistiğin bir kısmi alanıdır. Burada, malların depolarda sistematik olarak saklanması ve yönetilmesi söz konusudur. Şirketler, depo yönetimini optimize etmeye yönelik yardımcı araç olarak belirli lojistik yazılımları kullanılır. Bu sayede ürünün girişi, taşınması ve depolanması gibi süreçler daha rasyonel hâle getirilebilir. Depo lojistiği alanı için eğitimi alınan ayrı bir meslek de bulunmaktadır: Depo lojistiği uzmanı. Bu uzman, lojistik planlama ve organizasyondan sorumludur. Görevi; malları almak, sipariş işlemlerini tamamlamak, yüklemek, istiflemek, taşımak ve ambalajlamaktır. Mallar, duruma ve özelliklere (örnek olarak katı, sıvı, patlayıcı, zehirli, bozulabilir) göre ve tekniğe uygun şekilde depolanmalıdır. Bunun dışında, yasal spesifikasyonlar ve tur planları dikkate alınarak yükleme planları hazırlanmalıdır. Depo lojistiği, satın almadan satışa kadar malzeme, bilgi ve değer akışının düzenlenmesi ve iyileştirilmesini sağlar.

Sektörü içeriden tanıyın

Buraya kaydolun ve düzenli olarak, günlük iş hayatınızı kolaylaştıran ve ticari ufkunuzu genişleten önemli yazıları alın.

Bülten aboneliği

'*' işaretinin bulunduğu bütün haneler zorunludur, lütfen mutlaka doldurun.

Kayıt formunu gönderildiğinde (hemen koydolun), Veri Gizliliği Yönergeleri kabul edilmiş olur.

Bülten aboneliği:


Kişisel bilgileriniz (e-posta adresi, soyadı ve adı) bilgilerin korumalı olarak gönderilmesi için TIMOCOM GmbH'dan SC-Networks GmbH (tescil mahkemesi: Münih bölge mahkemesi, kayıt numarası: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2, 82319 Starnberg'e aktarılır. SC-Networks GmbH federal veri koruma yasasına, ayrıca TIMOCOM GmbH talimatlarına tabidir.

yukarı