Şimdi aynı zamanda nakliye ve lojistik süreçlerini de kısa ve basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz. İster nakliye planlaması, uygulama, ister sipariş yönetimi olsun, TIMOCOM Smart Logistics System’de ihtiyacınıza ve dijitalleşme derecenize uygun uygulamayı bulabilirsiniz.

Depo kullanımı

Depo kullanımı, öncelikle bir depo bölümü veya depo alanının özelliklerine bağlıdır. Burada hangi malın depolanması gerektiğine bağlı olarak, depo alanları uygun şekilde donatılmış olmalıdır. Soğuk malların depolanması için, örneğin depolanan malın bozulmamasını sağlayan soğutma sistemli bir depo bölümüne ihtiyaç duyulur. Harici bir arşiv oluşturmak istenirse, profesyonel bir arşivleme sistemi sunan bir depo işletmecisi tercih edilmelidir. Bunun dışında, depo kullanımı yasal olarak zorunlu, güvenlik tekniğine yönelik gerekliliklere bağlıdır. Örnek olarak "Patlayıcı maddeler" sadece yaşam alanlarına ve ulaşım yollarına belirli koruma mesafelerinde bulunan depolarda saklanmalıdır. Burada sıkı yönetmelikler geçerlidir. Belirli ürünlerin veya malların depolanabilmesi için depolar yönetmeliklere uygun şekilde inşa edilmiş, düzenlenmiş ve emniyete alınmış olmalıdır. Ayrıca, eğitimli personel tekniğe uygun bir depolama yapılmasını sağlar. Depo çalışanları, malların düzgün şekilde alınması, indirilmesi ve kontrol edilmesinden sorumludur. Bunun dışında, kullanıma bağlı olarak bir depo alanının sıcaklık veya nem gibi koşulları da belirlenmiş olmalıdır. Ürünün nerede olduğunu her an görebilmek için, depo yönetimi yazılımı önemli bir yardımcı araç olarak kullanılır.

Sektörü içeriden tanıyın

Buraya kaydolun ve düzenli olarak, günlük iş hayatınızı kolaylaştıran ve ticari ufkunuzu genişleten önemli yazıları alın.


Bülten aboneliği

yukarı doğru