Şimdi aynı zamanda nakliye ve lojistik süreçlerini de kısa ve basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz. İster nakliye planlaması, uygulama, ister sipariş yönetimi olsun, TIMOCOM Smart Logistics System’de ihtiyacınıza ve dijitalleşme derecenize uygun uygulamayı bulabilirsiniz.

CEMT İzni

Bir CEMT İzni ( CEMT = Conférence Européenne des Ministres des Transports / Avrupa Ulaştırma Bakanları Konferansı), şirketlerin, CEMT üye ülkeleri (OECD ve Doğu ve Güneydoğu Avrupa ülkeleri hariç) arasındaki sınır aşırı ticaret yollarında mal taşımalarına izin verir. CEMT İzni, bir CEMT üye ülkesi dâhilindeki yurtiçi trafiğe veya bir CEMT üye ülkesi ve üye olmayan bir ülke arasında taşımacılığa yetki vermez.
İzinler, yetkili Ulaştırma ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilir. Bu iznin kullanımı, araç kategorilerini (EURO 1 – 4) kapsayan sıkı kurallara göre gerçekleşir. İzinlerin verilmesine dair bir yasal hak bulunmamaktadır. İzin, yüklü veya yüksüz fark etmeksizin her sefer sırasında birlikte taşınmalı ve sefere başlanmadan önce doldurulmalıdır. İzin, bir takvim yılı boyunca geçerlidir.

Sektörü içeriden tanıyın

Buraya kaydolun ve düzenli olarak, günlük iş hayatınızı kolaylaştıran ve ticari ufkunuzu genişleten önemli yazıları alın.


Bülten aboneliği

yukarı doğru