21.09.2016

Yeni bir fonksiyonla TimoCom

Avrupa'nın en büyük taşımacılık platformunda dijital değişim

(1)

Erkrath, 21.09.2016 – Taşımacılık ve lojistik sektöründe giderek daha sık kullanılan ve yakında hem söz dağarcığından, hem de şirketlerden ayrı düşünülemeyecek 15 harfli bir sözcük var. "Dijitalleştirme"'den bahsediyoruz. Bu sözcükle yollarda giderek daha çok karşılaşılıyor. Kendi rekabet yeteneğini güvence altına almak için şirketlerin artık kendi proseslerini optimize etmesi gerekiyor. 110.000'in üzerinde kullanıcısını desteklemek için, IT hizmet sağlayıcısı TimoCom kendi taşımacılık platformunu önemli bir fonksiyonla genişletti: Belgeler için yükleme ve indirme fonksiyonu.

Sadece bir kere:
Örnek olarak süreç önceleri şu şekilde ilerliyordu: Doğru yük bulunduktan sonra her iki iş ortağı anlaşıyordu. Bunun ardından, alışılmış belgelerin faks veya E-posta yoluyla karşılıklı verilmesi gerekiyordu. Bu belgelerin beklenmesi gerekiyordu veya en kötü durumda belgeler hiç gelmiyordu. Telefon trafiği başlıyor, değerli zamanlar kaybediliyor ve sinirler geriliyordu. Company Spokesman Marcel Frings'e göre belgelerin bir kereliğine yüklenmesi bunu değiştirecek: "Şirket dizinine entegre edilen yükleme ve indirme fonksiyonu, kullanıcılarımızın örn. AB lisansı, mektup başlığı veya yük taşıyıcı sigortası gibi sık talep edilen belgeleri kendi şirket profillerine yüklemesine ve indirmeleri için diğer TimoCom kullanıcılarının kullanımına sunmasına olanak sağlıyor. Bu sayede belgelerin faks ve E-posta yoluyla zahmetli şekilde gönderilmesine gerek kalmıyor." Zaman tasarrufunun getirdiği pozitif etkinin yanında, belirleyici olan başka bir avantaj daha var: Kullanıcılar, belgelerini yükleyerek rekabet avantajlarını belirgin şekilde arttırabiliyor, çünkü şirket profili ne kadar detaylı ve güçlü bir ifadeye sahip olursa, bir işi tamamlama olasılığı da o oranda artar.

Güvenlik ve görülebilirlik
Dijital veri alışverişinde verilerinin korunmasına ve güvenli aktarıma güvenebilmek istenir. Açık mesajlaşma hizmetleri veya E-posta ile gönderme sırasında bu güvenlik genellikle garanti edilemez. TimoCom müşterileri, yeni yükleme ve indirme fonksiyonu ile veri koruma noktasında güvenli tarafta, çünkü veriler sıkı Alman veri koruma yasalarına tâbi ve belgeler güvenli ve şifreli şekilde kaydediliyor. Bunun dışında, kullanıcılar, yükleme prosesinin tümünde belgelerin görülebilirliği üzerinde her an tam kontrole sahip, çünkü yükleme işleminden sonra belgeler TimoCom ve diğer TimoCom kullanıcıları tarafından görülemiyor. Yüklenmiş bir belge ancak aktif olarak görülür duruma getirildikten sonra taşımacılık platformundaki diğer kullanıcılar da bu belgeleri inceleyebilir ve indirebilir.

Görülebilen başka neler var: TimoCom, dijitalleştirmenin temel taşını belirledi: Artık 36.000 müşteri için 8 harfli bir sözcük var: Başlayın!

Basın açıklamasını indir
yukarı doğru