24.04.2017

Nisan ayı TimoCom'da tarihi bir teklif patlaması getirdi

Taşımacılık platformunda 750.000'in üzerinde boş araç ve yük teklifi

(1)

Erkrath, 24.4.2017 – Geçtiğimiz 19 Nisan Çarşamba günü TimoCom taşımacılık platformunda alınan tarihi düzeyde 766.620 uluslar arası boş araç ve yük teklifi, ekonominin iyileştiğine dair belirgin bir işaret. Bu, geçtiğimiz 20 yıl içinde bir günde kaydedilen en yüksek teklif sayısı. TimoCom taşımacılık platformunda tüm Avrupa'dan 110.00'in üzerinde kullanıcıya her gün boş kapasiteler ve yükler sunuyor. Avrupa'nın en büyük taşımacılık platformunun teklif düzeyi, karayolu taşımacılık pazarındaki güncel durumu yansıtıyor

Tahmin edilen ekonomik iyileşme belirgin şekilde hissediliyor

Dünya Ticaret Örgütü'nün (İngilizcesi World Trade Organization, WTO) raporuna göre, küresel mal ticareti hacmi bu yıl içinde yüzde 2,4 oranında artacak. Bu olumlu gelişme, geçtiğimiz iki Paskalya haftasında gözlemlenebilmişti. TimoCom taşımacılık barometresi, 19 Nisan günü Avrupa genelinde 87:13 oranında bir yük-boş araç oranı gösterdi. 766.620 teklifle yedinin üstünde yük siparişi için tek bir boş kamyon bulunabildi. Bununla birlikte, taşınması gereken yükleri için boş araçlara oranla yüksek bir aşırı teklif oluştu.

 

Yollarda ve taşımacılık platformunda Paskalya patlaması

TimoCom Şirket Sözcüsü Gunnar Gburek, karayolu taşımacılığında ortalamanın üstündeki bu boş kapasite talebine yönelik olarak iki önemli faktörü belirtiyor: "Paskalya tatil günleri ve Paskalya tatili, tüketimin açıkça artmasını sağladı. Daha fazla insanı ve malı yola çıkartan yumuşak hava da iyileştirici bir faktör. Büyük pazar dalgalanmalarını gelecekte daha sık yaşayacağız. Taşımacılık ve lojistik sektöründeki iş verenler ve yüklenicilerin dijital olarak birbirine bağlanması ve karmaşıklığın azaltılması da bir o kadar önemli. TimoCom taşımacılık platformu esnek, verimli ve güvenli şekilde tüm pazar durumlarına tepki vermek için ideal bir araç."

 

Basın açıklamasını indir
yukarı doğru