Taşımacılık işlemlerini her zaman takip edin

Yüksek performanslı izleme çözümü tüm yaygın telematik sistemlerini Smart Logistics System’imizde birleştiriyor. İlgili konum bilgileri düzenli şekilde birleştirilerek size gösterilir. Artık farklı uygulamalar arasında gidip gelmenize gerek yok, izlemeyi merkezi olarak kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca elde edilen şeffaflık sayesinde tüm işlemler sırasında daha fazla güvenliğe sahip olursunuz.

Talebini TIMOCOM'un IT departmanına iletirken, “Fatura ve gerçekleşme kanıtlarını doğrudan ilgili taşıma siparişine atayabileceğimiz bir özelliğin olmasını da isteriz," diyor. Beklentisi: “Yıllık vergi denetimde, tüm bilgiler bu şekilde tek bir merkezde toplanabilir – bu bize zaman kazandıracağı için bizim açımızdan mutlak bir katma değerdir.” Zaten şu anda bile arşivleme imkanları sayesinde dosyalama klasörleri artık geçmişte kaldı.

Sisteme entegre edilmiş olan dijital sipariş işleme özelliği önemli ölçüde verimlilik artışı sağlıyor. Bu uygulamanın kullanımı organizasyon ve arama zahmetini en aza indirgiyor. Bir başka avantaj ise, sipariş işleme için bir alt sisteme gereksinim duyulmaması ve 156.000'den fazla TIMOCOM kullanıcısının, doldurulması gereken zorunlu alanlar nedeniyle, nakliye siparişi hakkında önemli hiçbir bilgiyi eksik bırakamamasıdır.

Alanda verilen koçluk esnasında Stefan Watzlawek ve meslektaşı, TC Transport Order® ile ilgili diğer özellikler konusunda daha fazla bilgi edinme fırsatı buldular. Meslektaşı Döring şu ana kadar şirket rehberinden bu şekliyle haberdar değildi: "Örneğin, bu şekilde kamyon içerisinde forklifti olan araçların taşıyıcılarını bulabilirim." Ayrıca depo araştırması konusunda da çok heyecanlıydı: Anında uygun olan on adet alan bulabilmişti. Eğitim ayrıca diğer iki konuda da iyi puan aldı: Taşıma esnasında yüklenici ile iletişim ihtiyacını azaltmak ve düzenli seferlerin tahsisini sağlayabilmek için sipariş takibi. Teklif alarak, gelecekte düzenli olarak görevlendirilecek olan beş taşıyıcı bulunabildi. Taşıyıcılardan fiyat teklifi toplamak için bir e-posta dağıtım listesi kullanılıyor.

Döring'in koçluk ekibinden üç isteği vardı: Birincisi, firmalar sık sık e-posta yoluyla , WEMAS’ın UST-ID'sini talep ediyorlar – maskeye yapılacak bir ekleme ile bu kolayca ilave edilebilir. TIMOCOM koçluk ekibi "Bunu daha önce bazı müşterilerimizden duyduğumuz için, sipariş kaydında şirket adının yanına müşterinin KDV (VERGİ) NUMARASINI da yazılmasını planlıyoruz", diyor. İkincisi, sürüş yasakları konusu her zaman WEMAS'ın günlük işleyişi içerisinde mevcuttur, bu nedenle ekip uluslararası kamyon sürüş yasakları için doğrudan TIMOCOM TruckBan'a bakabilir. Ve üçüncü olarak, Döring, sipariş formunda kullanılmak üzere şirket rehberine bir teslimat adresi girebilmeyi umuyor.

Yoğun zamanlarda, Döring, WEMAS’ta siparişlerin kaydedildiği program olan, Navision ile TC Transport Order® arasındaki ara yüz kurulduğunda günde yarım saat kadar tasarruf sağlayabilecektir. Ardından tek bir tıklama ile bir nakliye siparişi, bir taşımacılık siparişine dönüşür.

WEMAS hakkında ayrıntılı bilgileri www.wemas.de adresinde bulabilirsiniz.

Kontrolü kaybetmeyin

Bütün nakliyatlarınızı anlaşılır şekilde tek haritadan takip edebilirsiniz, çünkü bütün yaygın telematik sistemleri Smart Logistics System’imizde birleştirilmiştir. Ya da yük borsasında doğrudan aracınızın yakın çevresinde uygun yükü bulun ve aynı şekilde varış yolculuğunu da hesaba katın.

TIMOCOM-Smart-App-Tracking-Overview-01
TIMOCOM-Smart-App-Tracking-Share-smart-positional-data-02

Konum verilerini paylaşın

Konum verilerini geçici olarak işvereninizle paylaşarak değişim ihtiyacını azaltın ve değerli zamanınızdan tasarruf edin. İş veren olarak gönderinizin her zaman nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceğini bilirsiniz.

yukarı doğru