skip navigation

Sistemli Koruma

“Sloganımız şu: Güvenmek iyi, ama kontrol daha da iyi; ve bir adım öteye geçiyoruz: Sadece yeni ve mevcut müşterilerimizi kontrol etmekle kalmıyor, size kapsamlı bir güvenlik hizmeti sunuyoruz.

TC giriş: Smart Logistics System’e erişim

Bilgisayarlardaki en büyük güvenlik risklerinden biri, kullanıcı adı/şifrenin çözülebilmesidir. Bu nedenle, TIMOCOM'da tanıma amacıyla parola vermiyoruz. TIMOCOM müşterisi olarak, Login adındaki kendi kişisel güvenlik erişiminizi veya güvenlik anahtarınızı indiriyorsunuz. Bu sayede, kurulum ve onaylamanın ardından bilgisayarınız üzerinden Smart Logistics System’e rahat ve yetkili bir şekilde erişebilirsiniz.

TIMOCOM uygulama aracılığıyla mobil erişiminiz sırasında da aynı güvenlik standartlarını kullanıyoruz. Login nakliyat barometresi uygulamasında, bireysel bir PIN’le birlikte kişisel TIMOCOM hesabına erişmek için kullanılır.

Avantajlarınız:
 • Yükleme sırasında kişisel bir güvenlik anahtarının alınması: Login
 • Konforlu Sistem Erişimi
 • Sadece yetkili kullanıcılar için onaylama
 • Gizlice öğrenilmesi imkansız olan kullanıcı adı/şifre kombinasyonu!

En güçlü yanlarımızdan biri: Teknik güvenlik

TIMOCOM güvenlik ağı, en modern IBM ve Oracle teknolojisine yapılan tutarlı yatırımları da kapsıyor. TIMOCOM müşterilerine, hızlı ve güvenilir şekilde çalışmalarını sağlayan, birinci sınıf ve en yeni teknoloji ile hazırlanmış bir platform sunuluyor.

TIMOCOM ile hiçbir kötü sürpriz yaşamazsınız: Farklı yerlerde ve birbirinden bağımsız en yüksek güvenlik seviyesindeki iki bilgi işlem merkezi, günün her saati çalışabilmenizi sağlıyor. Çünkü sunucularımıza komple yedekleme sistemleri sayesinde felaket durumlarında bile erişebilirsiniz, dolayısıyla TIMOCOM Smart Logistics System her zaman alışılmış kalitede çalışmaya devam eder.

BT uzmanı olarak TIMOCOM'un sunduğu:
 • ISO/IEC 27001 mührü Sertifikalı ve enerji tasarrufu sağlayan bilgi işlem merkezleri
 • Şifreli SSL bağlantısı sayesinde güvenli bilgi veri transferi
 • Kendi IT departmanımız ile 24/7 izleme ve çalıştırma
 • Birkaç kez yedekli internet bağlantısı
 • Güçlü güvenlik duvarı ve çok katmanlı virüs koruma sistemleri
 • Tüm veriler "Hosted in Germany"
Hosted in Germany - TIMOCOM veri güvenliği
\ “Verilerinizle çok duyarlı şekilde ilgileniyoruz! Bu nedenle TIMOCOM "Hosted in Germany" kalite damgasına sahip. Kullanıcılarımızın verileri Almanya'da gizlenir ve bununla birlikte özellikle Avrupa'nın en sıkı yasalarından biri olarak kabul edilen Alman Bilgi Güvenliği Yasası başta olmak üzere Alman yasalarına tabidir.\”

Marco Haack, Director IT Infrastructure & Services.

Kurallar çok sıkı: TIMOCOM System’e erişim

Şeffaf, temiz, yetkin; TIMOCOM'da işler bu şekilde yürür. Müşterilerimize alışıldık yüksek seviyede güvenlik sunabilmemiz için, sistemle çalışmak isteyen şirketlerin belli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bu şekilde 135.000'in üzerinde TIMOCOM kullanıcısı, güven konusunda emin ellerde. Bu katı izin süreci, bugün TIMOCOM müşterisi olmanın bir kalite göstergesi olmasına yol açtı.

Spot pazarda ve sözleşmeli iş pazarında güvenlik
 • Borsaya erişim için genelde şirketin en az 6 aydır faaliyet gösteriyor olması gerekir
 • Sözleşme yapılmadan önce önemli ticari belgeler kontrol edilir
 • Her yeni müşteri kontrol edilir
 • Sözleşme yapıldıktan sonra da müşteriler sürekli olarak kontrol edilir

Hakkınızı Beraber Savunuyoruz

İş hayatında faturaların zamanında ödenmemesi her zaman yaşanabilen bir durum. Bu durum için TIMOCOM’da uluslararası tahsilat birimi bulunuyor. Hızlı ve basit bir şekilde harekete geçiyor ve paranın alınmasının mümkün olup olmayacağını netleştirir. TIMOCOM’un avantajlarından biri de örneğin uluslararası müşterilere kendilerinin ana dilini konuşan çalışanlar tarafından danışmanlık yapılmasıdır.

Tahsilat departmanımız, bunun yanında özel bir yan etkiye de sahip: Genel olarak ciddi şirketler TIMOCOM üyesi olmayı dener.

Ayrıntılı bilgi >

Yapacağınız ön kontrolle işe güvenli başlayın

Müşterilerimiz, TIMOCOM sistemini her gün verimli ve güvenli şekilde kullanmalıdır; bu, bizim görevimizdir. İşlemler direkt olarak iş ortakları arasında realize edildiği için, her bireyin ticari açıdan özenli davranma yükümlülüğü de tâbi ki gerekiyor.

TIMOCOM Identify bilgi grafiği
İş ortağının kimliğinin kontrol edilmesi:
 • TIMOCOM sisteminin bu konudaki teklifini, potansiyel iş ortağının bir çıktısı şeklinde talep edin. Bu sayede, bu şirketin kendisinin de Smart Logistics System’e erişiminin olup olmadığını hemen kontrol edebilirsiniz.
 • Şirket profilinde, potansiyel iş ortağınızın kaydını inceleyin. İş ortağınız, kimliğin belirlenmesi için sık talep edilen belgeleri doküman fonksiyonu yardımıyla yüklemiş olmalıdır.
 • Karşıya yüklenen belgelerdeki bilgilerle şirket dizinine kaydedilen şirket profili arasında veri karşılaştırması yapın.
 • İrtibat kurulan kişinin verilerini, örneğin adının, telefon numarasının ve e-posta adresinin şirket profilinde kayıtlı ve sizdeki bilgilerle aynı olup olmadığını görmek için karşılaştırın.

İş ortağının bilgilerinde kontrolden sonra açıklanması gereken şüpheler oluşursa, potansiyel iş ortağının kimliğinin belirlenmesi TIMOCOM Identify sizi destekler.

Tanıtım görevi için gerekenler:
 • İş ortağınızın gönderdiği teklifin TIMOCOM System’inden çıktısı
 • Şirket profiline yüklenen belgelerin ya da iş ortağından alınan firma belgelerinin kopyası
 • Eksiksiz olarak doldurulmuş sipariş formunda kaygılarınızın nedenlerini belirtin
Komple belgeler e-posta ya da faks yoluyla TIMOCOM’a gönderilir:

+49 211 88 26 11 00

info.tr@timocom.com

Sipariş formunu indir (PDF, 792 kB)

TIMOCOM Identify ekibi, kapsamlı, ücretsiz bir kontrol için en fazla 5 iş saati harcar. Cevap, iş günlerinde 08:00 - 17:00 saatleri arasında yazılı olarak verilir.

Temiz işler için kendi başınıza yapabilecekleriniz

Gelişmiş, çok boyutlu güvenlik ağı sayesinde TIMOCOM günlük işlerinizde her şeyin sorunsuz gerçekleşmesi için çalışıyor. Fakat basit araçlar ve önlemlerle kendiniz de güvenliğinizin ciddi oranda arttırılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Burada size ilk elden bazı yardımlar sunuyoruz.

Yeni iş ortaklarınızı kontrol etmek için kontrol listesi.

Yeni iş ortaklarınızı kontrol etmek için kontrol listesi.

İşlerin temiz yürümesi için önceden en önemli kurallar

TIMOCOM standart olarak yeni müşterilerini, daha Avrupa’nın Smart Logistics System’ine erişim hakkı almadan önce kontrol eder. Bu sayede, sizin için büyük bir ön çalışmayı hallediyoruz. Fakat her gün kendi güvenliğiniz için de bir şeyler yapabilirsiniz.

Bu bağlamda, "kirli" işler riskini henüz sözleşme yapmadan ciddi oranda azaltmak için birkaç adımı uygulamak yeterli olur. Bu nedenle, TIMOCOM yeni iş ortaklarının kontrol edilmesi için en önemli görevleri içeren bir liste hazırladı. Yük hırsızlığını önlemek için verilen diğer öneriler, Avrupa genelindeki TIMOCOM ve SCHUNCK girişimine daha sonraki katılım için de geçerli.

Yeni İş Ortaklarının Kontrolü için Onay Listesi
Yük hırsızlıklarını önlemek için güvenlik kontrolü

Yük hırsızlıklarını önlemek için güvenlik kontrolü

Bu kontrol listesiyle şirketinizi etkili bir şekilde dolandırıcılığa karşı korursunuz

Nakliyat sektöründe kara koyunlar yeni bir olgu değil. Yeni olan ise dolandırıcıların giderek daha pervasız olması. Dolandırıcılığı ve hırsızlığı önlemeye yardımcı etkin araçlar ve önlemler almak da artık daha önemli.

TIMOCOM GmbH ve OSCAR SCHUNCK AG & CO. KG, işbirliği içinde şirketler için üretilen kontrol listesi, çalışmış olduḡunuz iş ortaklarınızın kimliḡini anlaşma saḡlanmadan önce kontrol ediyor. Size, yetkili çalışanlarınıza doldurulabilecek güvenlik çekini indirip, taşımacılık işlerinden sorumlu şirketin güvenilirliḡini sunulan sorularla kontrol etmenizi öneriyoruz.

Yük hırsızlıklarını önlemek için kontrol listesi
yukarı