23.10.2019

Breslau’da yeni şube: TIMOCOM uluslararası düzeyde büyüyor ve Polonya’daki varlığını stratejik olarak genişletiyor

TIMOCOM uluslararası olarak büyümeye devam ediyor

TIMOCOM-Wroclaw-Breslau

BT ve hizmet uzmanı Polonya’daki pazar stratejisini yeniden düzenliyor ve yeni, merkezi bir noktada varlığını önemli ölçüde genişletmeyi planlıyor. Böylece Polonya bundan sonra Avrupa lojistiğinin dijital dönüşümü için stratejik açıdan önemli pazar olarak daha fazla odak noktası olacak. 

“Polonya yüksek nakliyeci sayısı ve dolayısıyla nakliye kapasitelerinin sunulması nedeniyle Avrupa’da lojistik açısından bizim için ve lojistiğin dijital dönüşümü için önemli bir pazar olduğundan, Breslau’da yeni, merkezi bir şubeye yerleştik”, diyor TIMOCOM genel müdürü Tim Thiermann.

Almanya, Erkrath merkezli BT ve veri uzmanı TIMOCOM uluslararası olarak büyümeye devam ediyor. Şirket Polonya pazarındaki varlığını Breslau’daki yeni bir şubeyle güçlendiriyor. Hem taşımacılar ve nakliye şirketleri, hem de sanayi ve ticaret alanlarındaki müşterilerin stratejik yeniden konumlandırmadan ve buna paralel olarak ilerleyen şube genişlemesinden kazançlı çıkması amaçlanıyor.


Breslau’da Yeni Merkezi Şube


“Polonya yüksek nakliyeci sayısı ve dolayısıyla nakliye kapasitelerinin sunulması nedeniyle Avrupa’da lojistiğin dijital dönüşümü açısından bizim için önemli bir pazar olduğundan, Breslau’da yeni, merkezi bir şube kurduk”, diyor TIMOCOM genel müdürü Tim Thiermann. “Stratejik hedefimiz, uygulamalarımız ve arayüz yetkinliğimizin artı değeri konusunda daha fazla müşteriyi ikna etmek ve Smart Logistics Systemimize kazandırmak.” TIMOCOM Smart Logistics System üzerinden şu anda her gün 750.000’e kadar uluslararası yük ve boş araç teklifi sunan 43.000’den fazla şirket bağlantı kuruyor.


TIMOCOM müşterilerine daha yakın olmak için Polonya’da şirket yapısını optimal hale getiriyor


Avrupa çapında kendini kabul ettiren lojistik için BT çözüm sağlayıcısının çalışanları, Breslau’daki yeni, modern şubesinde Polonya pazarında daha yakından ve kapsamlı hareket edecek. Şimdiye kadar kullanılan Pila şubesi yeni yapıya entegre edilecek ve şimdi şirketin Polonya’daki varlığı önemli ölçüde güçlendirecektir. “Polonya’da iyi ve kendini adamış, gelecekte de Avrupa’da lojistiğin dijitalleştirilmesini ilerletmek ve Polonyalı müşterilerimize hizmet vermek istediğimiz bir ekibimiz var” diyor Tim Thiermann: “Ekibimizi genişleteceğiz ve Breslau şubesinde, Polonyalı müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunacak, motivasyonlu elemanlar arıyoruz.” Şu anda TIMOCOM’un Polonya’da yaklaşık 50 elemanı bulunuyor. BT şirketi 2021’e kadar insan gücünü 115 kişiye çıkarmanın yanı sıra yaklaşık 10 milyon Euro ek yatırım yapmayı planlıyor. TIMOCOM 1997’den beri müşterileriyle birlikte, tüm Avrupa - ve ötesi - için sınırların ötesinde lojistik zorlukların yaşanmadığı bir dünya vizyonunu  geliştirmek için çalışıyor.
Picture source: dudlajzov – stock.adobe

Basın açıklamasını indir
yukarı doğru