25.01.2022

Lojistiğin Dijitalleşmesi için Büyüme Atılımı

TIMOCOM müşteri sayısında olağanüstü bir büyüme ilan etti; FreightTech şirketinin Smart Logistics System’ini 50.000’den fazla müşteri kullandı.

TIMOCOM Avrupa lojistiğini birbirine bağlıyor

Erkrath, 25.01.2022 – FreightTech şirketleri, lojistik aktörlerine lojistik süreçleriyle baş etmeleri için dijital destek sunuyor. TIMOCOM’un Smart Logistics System”i de tam olarak bunu yapıyor ve müşterilere iş bağlantısının oluşturulmasından ödemenin halledilmesine kadar eşlik ediyor. Gittikçe daha çok pazar katılımcısı bu hizmetten yararlanıyor. BT şirketi kısa süre önce 50.000 müşteri sınırını aşmayı başardı ve lojistik sektörün içinde kazandığı sürdürülebilir güvene seviniyor: “Bu, şirket tarihimizde bir dönüm noktası ve lojistik zorlukların olmadığı bir dünya vizyonumuza giden yolda önemli bir adım”, yorumunu yapıyor TIMOCOM yönetici ortağı Tim Thiermann.

Bu, şirket tarihimizde bir dönüm noktası ve lojistik zorlukların olmadığı bir dünya vizyonumuza giden yolda önemli bir adım”, yorumunu yapıyor TIMOCOM yönetici ortağı Tim Thiermann

“”Dijitalleşme isteklililği, son iki yıldaki olağanüstü koşullar nedeniyle olağanüstü arttı. “Bu kendini müşteri sayımızın artışında da gösteriyor” diyor TIMOCOM’un yönetici ortağı Tim Thiermann. “İddiamız müşterilerimize, yeni iş ortakları bulabildikleri ve iş süreçlerini basitleştirebildikleri, güvenilir bir platform sağlamak ve öyle de kalacak.” FreightTech’in hızla büyüdüğü yalnızca TIMOCOM’un ticari rakamlarıyla göstermiyor kendini: Fraunhofer SCS, bugün Almanca konuşulan ülkelerde hizmetlerini sunan yaklaşık 350 lojistik girişiminin büyük bir bölümünün, lojistik hizmetlerini destekleyen teknolojiler ya da hizmetler sunduğunu belirledi.

 

Nakliye Pazarında Gerginlik Sürüyor

 

TIMOCOM'un Smart Lgistis System’i lojistik aktörlerine, lojistik süreçleriyle baş etmeleri için dijital destek sunuyor; iş bağlantılarının kurulmasından ödemenin halledilmesine kadar. Yük borsasında her gün 135.000’den fazla kullanıcı tarafından 800.000'e varan sayıda yük ve boş araç teklifi giriliyor! 2021 yılında, sistemde uygun boş aracın arandığı uluslararası yük tekliflerinin sayısı sıkça günlük 1 milyonun üstündeydi. Bunun ötesinde yıl içerisinde sistem aracılığıyla 175.000’den fazla kamyon takip edildi ve yaklaşık 37 milyon rota hesaplandı.

 

Lojistik önem kazanıyor, bunun bir nedeni de son olarak nakliye pazarındaki çok gergin durumdu. “Sürücü eksikliğinin ve kıt nakliyat kapasitelerinin yarattığı zorluklar dünya ekonomisini önümüzdeki yıl da meşgul edecek” diyor Head of Business Affairs Gunnar Gburek. Bu nedenle TIMOCOM karayolu mal taşımacılığındaki tedarik darboğazlarına karşı koymak için basit ve esnek çözümler sunuyor.

 

 

TIMOCOM hakkında ayrıntılı bilgiyi www.timocom.com adresinde bulabilirsiniz.

 

Uzunluk: Boşluklar dahil 2.391 karakter.

 

TIMOCOM hakkında

TIMOCOM GmbH orta büyüklükte bir FreightTech şirketidir. Bu BT ve veri uzmanı, müşterilerinin lojistik hedeflerine ulaşması için akıllı, güvenli ve basit çözümlerle destek sağlıyor. TIMOCOM’un Smart Logistics System’i üzerinden her gün 750.000'e kadar uluslararası yük ve depolama alanı teklifi veren, 45.000'in üzerinde kontrol edilmiş müşteri birbirine bağlanıyor.

Basın açıklamasını indir
yukarı doğru