skip navigation

TIMOCOM hakkında

Vizyonumuz

Tüm TIMOCOM’u, lojistiğin geleceği için ortak bir vizyon birleştiriyor. FreightTech şirketi olarak lojistik zorlukların olmadığı bir dünyaya inanıyoruz. Bu nedenle, lojistiği akıllı, güvenli ve kolay şekilde tasarlamayı kendimize görev edindik. Bu geleceği şu şekilde adlandırıyoruz: Gelişmiş Lojistik. Gelişmiş Lojistik, aynı zamanda verdiğiniz bir sözdür. Çünkü bu kavramdan lojistiğin genişletilmesini, iyileştirilmesini, güçlendirilmesini, büyütülmesini ve yükseltilmesini anlıyoruz. Müşterilerimiz için bunun anlamı, karşılaştıkları lojistik zorlukları TIMOCOM ile akıllı, güvenli ve kolay şekilde çözebilmektir.

Başarı Hikayemiz

Eksik dijital çözümler sadece günümüzün itici gücü değil, şirketin kurulma nedeni de buydu. Nisan 1997'de, Jens Thiermann adlı nakliyeci taşımacılık işleri için Avrupa genelinde bir ihale platformu arıyordu. Fakat buldukları, düşündüklerini ve taleplerini karşılamıyordu. Ve şu kararı verdi: Bunu kendimiz yapalım! Bu şekilde TimoCom Soft- und Hardware GmbH kuruldu ve mesai saatlerinden sonra ve hafta sonları Avrupa’da kendi yük ve boş araç borsasının geliştirilmesine başlandı. Cesaret verici bu başlangıç, günümüzde Avrupa'nın lojistik sektörü için en başarılı orta ölçekli IT ve veri uzmanlarından birine dönüştü. 2018'de, TimoCom Soft- und Hardware TIMOCOM GmbH'ye dönüştürüldü.

Teklifimiz

Avrupa'daki lojistik sektörünün yol açıcısı ve eşlikçisi olarak, her gün 750.000'e varan sayıda uluslar arası yük ve boş araç teklifinin verildiği ve işlendiği Avrupa için ilk Akıllı Lojistik Sistemini sunuyoruz. 45.000’in üzerinde kontrol edilmiş şirketten oluşan tarafsız ağımız da sistemin bir parçası. Tarafsızlık burada önemli bir avantaj, çünkü işlemler direkt olarak iş ortakları arasında tamamlanıyor.

Çok Yönlülüğümüz

Uzmanlaşmamız ve uluslararası faaliyet göstermemiz nedeniyle, Düsseldorf yakınlarındaki Erkrath'taki şirket merkezinde ve Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan'daki temsilciliklerde 30’un üzerindeki ülkeden 500'den fazla personel çalışıyor. Şirketin kurucusu olan Jens Thiermann, şirket yönetimini oğlu Tim Thiermann ile paylaşıyor. Bu sayede, aile şirketinin tepe yönetimde uzun yılların getirdiği deneyim ve gelecek odaklı perspektifler birleşiyor. Birlikte geriye baktığımızda şimdiden birçok ticari dönüm noktası görebiliyoruz.

Sayılarla TIMOCOM

500+

Çalışan (toplam)

30+

Ulusz(çalışan)

82,8

Milyo Euro ciro

23

Yıllık BT deneyimi

4

ofis

45k +

Uluslararası müşteri

Sayıbay durum: 08/2020

TIMOCOM; Veriler ve Olgular

Soyadı TIMOCOM GmbH
Genel müdürler Jens Thiermann, Tim Thiermann
Çalışan sayısı 30’dan fazla ülkeden, 500’ün üzerinde
Şirket merkezi Timocom Platz 1, DE-40699 Erkrath
Temsilcilikler Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan
Ciro 82,8 milyon Euro (2019 mali yılı)
yukarı