Spedition Günther Andres e.K.

It is a good feeling not being alone

Hanau'daki nakliye acentesi Günther Andres e.K.'nın yöneticisi ve işletme ekonomisi diplomasına sahip Patrick Andres, "Borç tahsilat bürosuna gerek olmamalı çünkü temerrüde düşenler olmamalı" diyor. "Ne yazık ki gerçek her zaman böyle olmuyor. En kötü durumda faturaların vadesi geçmiştir ve tam da o zaman bağımsız bir borç tahsilat ofisinin hizmetlerinden faydalanmak faydalı olacaktır. Bu ofis, tatsız borç tahsilat davasını mağdur tarafın lehine çözme olasılığı en yüksek olanıdır. Şirketler uzun, karmaşık ve pahalı mahkeme süreçlerine girmeden önce bu seçeneği mutlaka göz önünde bulundurmalıdır" diyor.

Patrick Andres'in iş ortaklarını temerrüde düşürme konusunda zaten deneyimi var. Kendisi orta ölçekli bir nakliye acentesinin yöneticisi ve malların sevkiyatını ve ilgili organizasyonu çok iyi biliyor. Her gün ne kadar çok malın taşınması gerektiğini düşündüğünüzde, sürecin her zaman sorunsuz işlemediğini fark ediyorsunuz. Saygın şirketlerin faturaları bile bazen evrak işlerinin altında kalıyor ve zamanında ödenmiyor. Bunun nedenleri arasında, örneğin faturalama prosedürünün sıkı bir şekilde takip edilmemesi, faturaların diğer birçok belge arasında kaybolması veya farklı departmanlar arasında yanlış anlaşılmalar olması sayılabilir.  

Ayrıca, kasıtlı olarak haksız davranan ve yalnızca baskı altında kaldıklarında ödeme yapan "kara koyun" olarak adlandırılan kişiler de vardır. Bu tür vakalar toplam iş hacmine oranla nadiren meydana gelse bile, "en kötü durum" için, borçlu olunan paraları hukuka başvurmadan tahsil edecek bağımsız bir borç tahsilat şirketine sahip olmak yardımcı olur. Andres, Creditreform ya da diğer borç tahsilat ofisleri ve avukatlar gibi çeşitli kurumlara danışmış. Sonunda, üç yıl önce TIMOCOM Soft- und Hardware GmbH'nin borç tahsilat hizmetine karar verdi. Son on yıldır Düsseldorf'taki şirketin müşterisidir.

Kısa mesafeler ve hızlı cevaplar

Patrick Andres, TIMOCOM'un alacak davasını çözüme kavuşturma konusundaki kısa yanıt süresini özellikle takdir ediyor ve bunun için aşağıdaki nedenleri gösteriyor: "Bu kısmen TIMOCOM'un navlun ve araç borsası ile davanın tam ortasında yer alması ve navlun taşımacılığı sektöründe ulusal ve uluslararası pazar bilgisine sahip olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca TIMOCOM, satın alma platformları ile güçlü bir enstrümana sahiptir. Şirket temerrüde düşen mükellefin borsaya erişimini engelleyebilmektedir - bu uluslararası alanda çok iyi işleyen bir kaldıraçtır. Bu şekilde, pek çok kara koyun yazılımı kullanmaktan önceden caydırılıyor ve müşteri olmaya teşebbüs bile etmiyor."

Bilgi akışında güçlü

Andre ayrıca TIMOCOM'daki iyi bilgi akışının yanı sıra karmaşık olmayan borç tahsilat süreci stratejisini de takdir ediyor. Burada net kurallar var: son ödeme tarihinden sonraki ilk 30 gün geçtikten ve borçluya hatırlatıldıktan sonra, ancak boşuna, TIMOCOM resmi idari yetkilendirme ile borç tahsilat davasını devralır. Düsseldorf'taki şirketin ana dili İngilizce olan uzmanları, mağdur tarafı mümkün olduğunca çabuk bir şekilde parayı geri alma şansı konusunda bilgilendiriyor. Böylece gereksiz yasal ücretlerden ve mahkeme masraflarından kurtulmuş olurlar. Harekete geçmek için, talep sahibinin borç tahsilat sipariş formunu doldurması ve ilgili nakliye belgeleriyle birlikte TIMOCOM'a göndermesi gerekir. Bu belgeler arasında, verilen nakliye hizmetlerine ilişkin fatura, teslimat makbuzu ve gönderilen ödeme hatırlatma bildiriminin bir kopyası yer almaktadır. Andres
"Borç tahsilat emir formunu doldurmak neredeyse bir zevk, çünkü biliyorsunuz: harekete geçilecek ve ertelenmeyeceksiniz. Diğer kurumlar her şeyi temerrüde düşen mükellefle tekrar tartışır, gereksiz yere zaman kaybetmenize neden olur ve bu da bir şirket için yıkıcı olabilir". 

Müşteriler borç tahsilat emrini www.timocom.co.uk adresinden TC Cash Care güvenlik bölümünden indirebilir veya sağ üstteki arama kutusuna "borç tahsilatı" kelimesini yazabilirler. Tüm tahsilat süreci boyunca TIMOCOM ve mağdur taraf arasında yakın bir bilgi alışverişi gerçekleşir.

Para için iyi bir değer

Patrick Andres bu sonucu çok olumlu buluyor: "TIMOCOM'un borç tahsilat hizmetinin neredeyse mükemmel olduğunu düşünüyorum. Başarı oranı yüksek, borç tahsilat departmanı ile iletişim örnek teşkil ediyor ve ulusal ve uluslararası düzeyde paranın karşılığını veriyor." TIMOCOM talep başına asgari bir işlem ücreti almaktadır. Sipariş başarılı bir şekilde sonuçlanırsa (ki son birkaç yılda tüm vakaların %85'inde bu başarılmıştır), genel ücret performansa bağlı ücretin bir parçası olarak kabul edilir. Performansa bağlı ücret, RVG'yi (avukatların ücretlendirilmesine ilişkin Alman yasası) yöneten yasal kurallara göre hesaplanır. TIMOCOM Uluslararası Borç Tahsilat Hizmeti hakkında daha fazla bilgi edinin.

Güvenilmez iş ortaklarına karşı önleyici tedbirler

Patrick Andres için TIMOCOM'un müşterilerini kendi güvenlik ağı TC Secure aracılığıyla önceden desteklemesi belirleyicidir. Bu, www.timocom.co.uk adresinde "Güvenlik" bölümünde bulabileceğiniz çeşitli güvenlik ipuçlarını içerir. Amaç hatalı ödeme yapılmasını önlemektir. Örneğin nakliye şirketleri söz konusu olduğunda, müşteriyi doğrulamak altın bir kuraldır. Siparişi gönderen kişinin faks numarasının veya e-posta adresinin siparişin kendisinde görünenle aynı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca Creditreform gibi kurumlarda firmanın kredisi ve işi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun dışında, şirketin sicil numarasını doğrulayabileceğiniz www.riskdisk.com gibi web sayfaları vardır. 

Bunlar, iş ortağınızdan emin olmak için alabileceğiniz önleyici tedbirlerden sadece bazılarıdır. Bir başka iyi korunma yöntemi de müşterinin verilerini doğrulamak için TIMOCOM Assist hattı ile iletişime geçmektir. Burada, ana dilini konuşan çalışanlar Pazartesi'den Cuma'ya 8:00-17:00 saatleri arasında +49 211 88 26 88 26 numaralı telefonu arayarak hizmetinizdedir. İlgili TIMOCOM müşterisinin sipariş içeriği ile TIMOCOM'un müşteri veri bankası arasındaki verileri karşılaştırabilirler. 

Patrick Andres günlük işlerinde genellikle tüm tavsiyelere uysa da, bazı nadir durumlarda dürüst olmayan müşterilerle karşılaşmaktadır. Kendisinin bu konudaki yorumu: "Hiçbir zaman yüzde yüz emin olamazsınız, ancak TIMOCOM'un borç tahsilat ofisi sayesinde başarılı bir sonuçla iş yapabiliyoruz. Bu hizmeti çok iyi tavsiye ederim".

yukarı doğru