Mega Pol Trans

Mega Pol Trans, TIMOCOM Uluslararası Tahsilat Servisini kullanıyor

Tamamlanan taşımacılık işlemleri, açık faturalar

Eliza Wyrwich, Pila'daki "Mega Pol Trans"'ın muhasebe, faturalandırma ve tahsilat departmanında çalışıyor. "Paranın söz konusu olduğu yerde hiçbir şey sıkıcı değildir. Bunun yerine heyecan hep doruktadır. Bir taşımacılık hizmetini yerine getirirken, genelde ürünün taşınmasından sonra, ödemenin mutabık kalınan ve zaten çok uzun olan vadede gerçekleşmesini bekleriz. Fakat bu her zaman böyle olmuyor", Wyrwich'in bu konudaki sözleri bu şekildeydi. Faturaların ödenmemesi, taşımacılık şirketi için büyük bir sorun teşkil ediyor. Devam eden faaliyet giderleri çok yüksek ve bu tür sorunların sıklaşması, en ekstrem durumda finansal kayıplara ve nihayetinde şirketin iflas etmesine neden olabilir. "Bir borcun ödenmesinin mahkeme yoluyla talep edilip edilmeyeceği her zaman iyice değerlendirilmelidir: Bunun maliyeti az değil ve genelde çok uzun sürüyor. Müşterilerimizle ilişkimizi devam ettiriyoruz, fakat hiç kimse hayrına çalışmaz ve herkes yapılan bir işin bedelinin ödenmesini bekler. Önce telefon ediyor ve ödemenin yapılmasını e-posta yoluyla rica ediyoruz. Bu yardımcı olmazsa ve alacak kesinse, TIMOCOM Uluslararası Tahsilat Servisine başvuruyoruz. TIMOCOM ile çok sayıda işbirliği deneyimiz oldu, çünkü TIMOCOM'a birden çok tahsilat görevi verdiğimiz aylar var. Bu hizmeti çok taktir ediyoruz, çünkü başarı oranı yüzde 86'a varıyor. Bunun dışında, yapılan hesaplama da ayrı bir konu: Miktar çok yüksekse ve vaka yasal yollara başvurmadan çözülebiliyorsa, bu olanaktan faydalanmak mantıklı oluyor. Bu şekilde zaman ve para tasarrufu sağlıyoruz. Miktar düşükse, ek maliyetler yaratmamak, çıkarlarımıza daha uygun oluyor. TIMOCOM Uluslararası Tahsilat Servisi pahalı olmadığı için, alacağın takip edilmesi ve ödenmemiş miktarın tahsil edilmesine yönelik bir fırsatın olup olmadığı hakkında bilgi almak için bu optimum bir yöntem", Wyrwich'in bu konudaki sözleri bu şekildeydi.

TIMOCOM ile yardımcı işbirliği

TIMOCOM avukatı olan Alexander Oebel tarafından yönetilen TIMOCOM Uluslararası Tahsilat Servisi, bir ödemenin zamanında yapılmadığı ve müşterinin çabalarının sonuçsuz kaldığı durumlarda devreye giriyor. Ekip, alacaklı ile sıkı bir temas içinde kalıyor ve alacaklı, bu sayede işlemlerin nasıl ilerlediğini direkt olarak görebiliyor. Hızlı bir ticaret, çok büyük bir bilgi havuzuna erişim TIMOCOM Uluslararası Tahsilat Servisinin deneyimi, alacağın zaman kaybetmeden ödenmesine veya bu yolla mümkün olmazsa izlenecek en iyi yöntemin belirlenmesine olanak sağlıyor. "Bu çok önemli, çünkü alacak yönetimi, şirket faaliyetlerinin önemli bir bölümü. Bu işi başkasına bırakmaya değmiyor. Bu umursamazlığın bedeli çok yüksek olabilir", Wyrwich'in bu konudaki sözleri bu şekildeydi.

Ödemesini ihmal edenleri bekleyen sonuçlar

TIMOCOM Uluslararası Tahsilat Servisinin verimliliği basit bir mekanizmayı temel alıyor. Borçlu, sözleşme tarafının ihtarlarına ve TIMOCOM'un çabalarına rağmen borcunu ödemeye razı olmazsa, TIMOCOM platformuna erişim hakkını kaybediyor. Bu, 135.000 üzerindeki TIMOCOM kullanıcısının çıkarına olan bir koruma şekli. TIMOCOM, ticarette adil davranmaya ve dürüstlüğe büyük önem veriyor. Ahlaksız bir şirket için bu belki de çok acı verici, fakat taşımacılık platformundaki gerekli davranışlar için disipline edici bir önlem. Nihayetinde bu vargı, TIMOCOM platformunun yüksek standartlarını koruyor.

Taşımacılık platformu uluslararası bir karaktere sahip. Bayan Wyrwich için bu çok önemli, çünkü sorunlar müşterinin kendi anadilindeki uzmanlar tarafından ve yurtdışında yerleşik bir avukat görevlendirmeye gerek kalmadan çözülüyor. TIMOCOM Uluslararası Tahsilat Servisi, Mega Trans Pol'de, sorunların olması gerektiği gibi çözülmesiyle uğraşan ek bir departman gibi." Bayan Wyrwich saat 16'da paydos ediyor, fakat kafası hâlâ çözülmesi gereken sorunlarla ve ertesi günün akış planı gibi birçok konuyla meşgul; herkesin dediği gibi, taşımacılık hiçbir zaman uyumaz. Fakat TIMOCOM'un Uluslararası Tahsilat Servisi sayesinde sorunlarından biri eksildi.

yukarı doğru