TimoCom Logo

Tarayıcınızda JavaScript devre dışı bırakılmış.

Bu nedenle bu Web sitesinin fonksiyon kapsamı daraldı. Kullanım kapsamını ve konforu arttırmak için lütfen JavaScript'i tarayıcı ayarlarınızda geçici olarak devreye sokun.
TimoCom – Avrupa'nın Yük ve boş Araç Borsalarının Piyasa Lideri!

Avrupa'yı hareket ettiriyoruz!TimoCom – Biz yükü ve boş araçı bir araya getiriyoruz

Taşımacılık ve lojistik sektörü için IT hizmet sağlayıcısı

TimoCom Soft- und Hardware GmbH, taşımacılık ve lojistik sektörlerinde Avrupa genelinde faaliyet gösteren bir IT hizmet sağlayıcısıdır. Faaliyet alanımız gibi personelimiz de uluslar arasıdır. 30'dan fazla ülkeden 400'ün üzerinde çalışandan oluşan bir ekiple günlük işlerinizi daha etkin ve verimli şekilde tasarlayan teknolojiler ve hizmetler geliştiriyoruz. Yük taşıyıcılar, Nakliyeciler  veya yükleyiciler olması fark etmeksizin, taşımacılık işine katılan tüm şirketler TimoCom ürünlerinden kâr elde ediyor. Avrupa'daki yük ve boş araç borsaları içinde pazar lideri olan TC Truck&Cargo® yanında, TimoCom, taşımacılık sektörü için başka iş çözümleri de sunuyor. Örnek olarak, Avrupa genelindeki ihale ilanları verilen bir platform olan TC eBid® ve taşımacılık şirketleri için entegre Tracking fonksiyonunu da içeren güzergah planlama ve hesaplama programı olan TC eMap®. TimoCom'un başarı hikayesi uzun yıllar önce başladı.

Nisan 1997'de, yani nakliye borsasının lansmanından birkaç ay önce, Jens Thiermann adlı nakliyeci taşımacılık işleri için Avrupa genelinde bir ihale platformu arıyordu. Fakat o dönemde yapılan tekliflerin hiçbiri taleplerini karşılamadı. Thiermann, kendisi bir Yük ve boş araç borsası geliştirme kararını verdi. Hemen ertesi gün de işe koyuldu: Gündüzleri taşımacılık işleri normal şekilde devam ediyordu. Paydostan sonra ve hafta sonlarında TC Truck&Cargo® uygulamasını geliştirmekle uğraştı.

Nakliye borsası faaliyete geçtikten sonra, belirlenen hedeflere beklenenden daha hızlı şekilde ulaşıldı ve kısa süre sonra yeni ürünler planlanmaya başlandı. 2009 sonbaharında platform hayata geçirildi ve TimoCom, şirket gelişimindeki en büyük adımı attı: TC eBid® ürün lansmanı. Tüm taşımacılık zinciri için Avrupa genelindeki sözleşmeli işleri optimize etmek amacıyla Taşımacılık işleri için ilan platformu geliştirildi. Platform; nakliyeciler, lojistik şirketleri ile sanayi ve ticaret şirketleri arasındaki iş akışlarını kolaylaştırıyor ve işleri daha verimli ve şeffaf hâle getiriyor.

Eylül 2012'de, ürün portföyünün mantıksal genişletmesi olarak Avrupa'nın en büyük depo borsası TimoCom tarafından pazara sunuldu. Burada şirketler 30.000'e varan sayıda depo ve lojistik alanına erişebiliyor.

Bir yil sonra, entegre yer tespit fonksiyonlu güzergah ve hesaplama modülü olan TC eMap® kullanıma girdi. Tracking çözümü, kullanılan tüm Telematik sistemlerini tek bir platformda gösterebilir. Bu, sipariş sahibinde güveni arttırır ve değerli zamandan tasarruf sağlar.

En genç kilometre taşı ise TC Login'dir. Taşımacılık barometresi uygulamasına entegre edilmiş bu erişim olanağı aracılığıyla müşteriler TimoCom hesaplarına mobil olarak da giriş yapabilir. Bu sayede, satın aldığınız tüm TimoCom platformlarına her zaman ve her yerden erişebilirsiniz.

Nakliye sözlüğü

Nakliye sözlüğü – Nakliye temasına açıklamalı cevaplar

TimoCom konuşuyor

Bizi takip edin

Analiz için olan cookilerde özelleştirilmiş reklam kullanıldığına katıliıyorum.