TimoCom Logo

Tarayıcınızda JavaScript devre dışı bırakılmış.

Bu nedenle bu Web sitesinin fonksiyon kapsamı daraldı. Kullanım kapsamını ve konforu arttırmak için lütfen JavaScript'i tarayıcı ayarlarınızda geçici olarak devreye sokun.
TimoCom – Avrupa'nın Yük ve boş Araç Borsalarının Piyasa Lideri!

Avrupa'yı hareket ettiriyoruz!TimoCom – Biz yükü ve boş aracı bir araya getiriyoruz

Bu kadar çok başarı hikayesinde olduğu gibi bu hikaye de eksik bir çözümle başlıyor. Nisan 1997'de, Jens Thiermann adlı nakliyeci taşımacılık işleri için Avrupa genelinde bir ihale platformu arıyordu. Fakat buldukları taleplerini karşılamıyordu. Ve şu kararı verdi: Bunu kendimiz yapalım! Bu şekilde TimoCom Soft- und Hardware GmbH kuruldu ve mesai saatlerinden sonra ve hafta sonları yük ve boş araç borsasının geliştirilmesine başlandı.

Cesaret verici bu başlangıç, günümüzde Avrupa'nın taşımacılık ve lojistik sektörü için en başarılı orta ölçekli IT uzmanlarından birine dönüştü. Şirket, TimoCom ile her gün yarım milyona yakın uluslararası yük ve boş araç teklifinin verildiği Avrupa'nın en büyük taşımacılık platformunu işletiyor. Platform, kontrol edilmiş 36.000'in üzerinde şirketten oluşan bir lojistik ağıdır

IT şirketinin uzmanlaşması ve uluslararası alanda faaliyet göstermesi nedeniyle, Düsseldorf yakınlarındaki Erkrath'taki şirket merkezinde ve Polonya, çek Cumhuriyeti ve Macaristan'daki temsilciliklerde 24 ülkeden 400'ün üzerinde personel çalışıyor. Şirketin kurucusu, şirket yönetimini oğlu Tim Thiermann ile paylaşıyor. Bu sayede, tepe yönetimde uzun yılların getirdiği deneyim ve yeni perspektifler birleşiyor. Birlikte geriye dönüp şirketin çok sayıda dönüm noktasına bakabilirler:

Analiz için olan cookilerde özelleştirilmiş reklam kullanıldığına katıliıyorum.