TIMOCOM Logo

Tarayıcınızda JavaScript devre dışı bırakılmış.

Bu nedenle bu Web sitesinin fonksiyon kapsamı daraldı. Kullanım kapsamını ve konforu arttırmak için lütfen JavaScript'i tarayıcı ayarlarınızda geçici olarak devreye sokun.
TimoCom’daki departman çeşitliliği

TimoCom’daki departman çeşitliliği

Profesyonel, genç profesyonel ve üniversiteden sonra doğrudan yeni işe giren kişi olarak veya ilk iş deneyimiyle bünyemizde çeşitli departmanlarda çalışmaya başlayabilirsiniz. Şirketin çeşitli bölümlerinde sürekli olarak aktif destek arayışındayız. Bunların hangi bölümler olduğunu ve sizi bu bölümlerde ne gibi heyecan verici şeylerin beklediğini burada öğrenebilirsiniz.

TimoCom İş bölümü – IT

IT

Tam Hizmet Kurum İçi Geliştirme bölümümüzde tüm proses sürecini, tüm ürün geliştirme aşamalarında kendimiz yürütüyoruz: Stratejik konsept oluşturma, mesleki gelişim, teknik mimari, bilgi teknolojisi uygulaması, kalite güvencesi, işletim ve sürdürülebilir danışmanlık. Çünkü bizde ürünün lansmanından sonra çalışmalar bitmez; ürünün başarı durumunu gözlemler, piyasayı analiz eder ve tam da bizden bekleneni sunmak için direkt müşteri geribildirimlerini alırız. Bu süreçte IT’;nin tüm disiplinlerine sorumluluk veririz ve bu da her gün zevkli bir iş günü geçirmemizi sağlar.

Güncel IT iş teklifleri
Philipp Schmidt, Product Manager, TimoCom

"Biz, TIMOCOM’da rastgele uygulamalar üzerinde çalışmayız. Avrupa lojistiğini dijitalleştirmek için çalışırız. Bu hedefi, ürün yönetiminde tüm meslektaşlarım gibi takip ederim. Ve şundan eminim: Bunu birlikte gerçekleştireceğiz."

Philipp Schmidt, Portfolio Manager
TimoCom İş bölümü – Business Unit Marketing

Marketing

İletişim uzmanları olarak, dahili ve harici olarak TIMOCOM markasının stratejik ve operasyonel yönetiminden sorumluyuz. Tüm hedef gruplar açısından şirketin ve uygulamalarımızın Avrupa çapında tanınmasını sağlamak, bizi her gün motive eden önemli bir görev. TIMOCOM sistemimizi 44 Avrupa ülkesinde ve 24 Avrupa dilinde pazarlıyoruz. Bunun özel tarafı şu: Tüm uzmanlarımız, yani İletişim, PR, Tasarım, Sosyal Medya, Medya Satın Alma, Web Geliştirme ve Proje Yönetimi alanlarındaki uzmanlarımız doğrudan yerinde görevli. En iyi pazarlar için ayrıca pazarlama önlemlerimizi ülkeye özel olarak yöneten özel ülke yöneticilerimiz mevcut.

Güncel Pazarlama iş teklifleri
Christos Georgiadis, Manager Marketing Investment, TimoCom

"İşimin en güzel tarafı, tabii ki insanlar! Bir şirkete olan sadakat ve ekip ruhuna inandığım için her sabah arkadaşlarımı ve meslektaşlarımı desteklemek için uyanıyorum. İnsan her yerde para kazanabilir, fakat işini neden ve kimin için yaptığını bilmek daha önemlidir."

Christos Georgiadis, Manager Marketing Investment
TimoCom İş bölümü – Business Unit Sales

Sales & Customer Success

Müşteri olmazsa ciro da olmaz. Sadece uluslararası yeni müşteri kazanma konusunda öncülük etmekle kalmayan, aynı zamanda sistemimizin kullanıcıları için güvenilir bir ortak olan yüksek kaliteli satış bölümümüz bu basit temel ilke ile kuruldu. Müşteri hizmetleri, satış öncesi ve satış sonrası bölümlerinde, yeni müşterilerin, tarafsız ağımızın uzun süreli üyeleri olmasını sağlıyoruz. Ayrıca, Ticaret ve Endüstri bölümü üretim ve şirketimiz için merkezi irtibat yetkilisi görevini üstlenirken, Kilit Müşteri Yönetimi, lojistik alanındaki büyük müşterilerimizin hizmetinde. Telematik ve taşımacılık yönetim sistemleri için kullanılan arabirimler konusunda sunulan danışmanlık hizmeti, taşımacılık sürecinin tüm katılımcıları için sunulan hizmet kapsamını optimum şekilde tamamlıyor. Tüm mevcut ve potansiyel yeni müşteriler için gerekli güvenliği sağlamak üzere her gün ilgili uzmanlarımız görev yapıyor.

Güncel Satış iş teklifleri
Sonja Erkelenz, Head of Customer Service & Sales Support, TimoCom

"Bir şeylerin çalıştığını ve ekibin bundan zevk aldığını görmek çok hoş. Ayrıca biraz gevezelik etmek için her zaman yeterli zamana sahibiz, bu da aynı derecede önemli, tabii ki biz de robot değiliz. Ve her bireyin kendi başarısını elde etmesi çok güzel, ayrıca insanların kendini aştığını görmek de çok hoş bir duygu."

Sonja Erkelenz, Head of Customer Service & Sales Support
TimoCom İş bölümü – Business Unit Human Resources

Human Resources

Personel departmanımızda, stratejik ortak olarak şirketin başarısına aktif bir şekilde katkıda bulunmak istiyoruz. Bunu da özellikle, insan kaynakları stratejisi, işveren markası oluşturma, işe alma ve yetenekleri geliştirme faaliyet alanlarına odaklanarak gerçekleştiriyoruz. Sürekli dinleyerek ve ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını dikkate alarak çalışanlarımız ve çalışan adayları için de katma değer yaratıyoruz.

Güncel İnsan Kaynakları iş teklifleri
Tanja Freise, HR Development & Trainees, TimoCom

"Her çalışanın yanında olmak çok hoşuma gidiyor ve çalışanlarımızın burada kendilerini iyi hissettiğini ve severek işe geldiğini görmekten dolayı çok mutluyum. Ayrıca çalışanların kendilerini daha da iyi hissetmesine ve çalışan memnuniyetine katkıda bulunan projelere destek olmak da heyecan verici. Ayrıca farklı kendini geliştirme olanaklarını birlikte deneyimlemek de bana her zaman ilginç geliyor. Bu, işi ilginç hale getiren, her bir çalışanın hikayesi."

Tanja Freise, HR Development & Trainees
TimoCom İş bölümü – Business Unit General Management

General Management

TimoCom, dostça bir ortam oluşturduğumuz, şirket sahipleri tarafından yönetilen orta ölçekli bir firmadır. Dolayısıyla, ailenin tüm çalışanlarla birlikte sakin bir şekilde öğle yemeğine oturması nadir rastlanan bir durum değildir. Bu küçük çevrede geleceğe yönelik olarak gerçekleştirilen tartışmaların ve verilen kararların günlük iş hayatına ait olması da gayet doğal. Kurumsal Gelişim departmanı, stratejik düzlemde destek sağlamaktadır. Şirket yönetimi, şirketle ilgili tüm önemli konuların yanı sıra, her birimizin kendimizi iyi hissetmesine ve severek işe gelmemize çok büyük bir önem veriyor.

Güncel Genel Yönetim iş teklifleri
Sarah Pfennigwerth, Assistant to the Management Board, TimoCom

"Her gün farklı ve bu nedenle asla can sıkıcı bir gün yaşanmıyor. Tüm departmanlarla çok yönlü bir işbirliği içinde çalışmak gerçekten harika. Yıl boyunca neredeyse her çalışanla irtibat kuruyorum. Beni her zaman büyüleyen şey, insanların bir yandan bu kadar farklı, fakat aynı zamanda kimseyi ayırt etmeden bu kadar yardımsever olması. Her gün beni motive eden kendime ait küçük ve büyük başarı deneyimleri yaşıyorum."

Sarah Pfennigwerth, Assistant to the Management Board
TimoCom İş bölümü – Business Unit Finance

Finance

Finans bölümünde her şey parayla ilgili ve bu bölüm muhasebe, finans, kontrol ve risk yönetimi alt departmanlarını kapsıyor. Muhasebe departmanının ağırlık merkezini, farklı şirketlerin aylık ve yıllık finansal tablolarının hazırlanması oluşturuyor. Sözleşme mahsubu, ayrıca bu departmanın önemli bir kısmını temsil ediyor. Kontrol bölümünde, kurumsal planlamayı ve şirket yönetimi için önemli raporları hazırlıyoruz. Finans alt departmanı, likiditeyi kontrol ediyor ve risk yönetimi alt departmanı, riskleri departman ve şirket düzleminde gözlemliyor ve değerlendiriyor ve risklerin asgariye indirilmesine yönelik önlemleri uyguluyor.

Güncel Finans iş teklifleri
Vitus Falk, Controller, TimoCom

"Ödemelerle ilgili her türlü konuyla ilgileniyoruz. Bu sırada meslektaşlarım, zaman içinde hayatımın çok önemli bir kısmı haline geldi. Birbirimizi karşılıklı olarak destekliyor ve yaratıcı çözümler üzerinde birlikte çalışıyoruz. Sık sık işten sonra da birlikte bir şeyler yapıyoruz. İşe, arkadaşlarımla buluşacağım ve heyecan verici görevlerim olduğu için yüzümde bir gülümsemeyle gidiyorum."

Vitus Falk, Controller

TimoCom’da isim yapmak mümkün.

Java Dergisi TimCom Özel baskısı-16-Stroh-Hermes

Örnek:
Geliştiricilerimiz Martin Hermes ve Philip Stroh’un Java Dergisi’ndeki Almanca "Apache Cassandra im Projekteinsatz” başlıklı makalesi.

Makaleyi karşıdan yükle (PDF, 6,6 MB)

Java Dergisi TimCom Özel baskısı-9-17-Stroh-Brinkmann

Örnek:
Geliştiricilerimiz Hendrik Brinkmann ve Philip Stroh’un Java Dergisi’ndeki Almanca "Pipeline as Code mit Jenkins 2 - Der Praxischeck" başlıklı makalesi.

Makaleyi karşıdan yükle (PDF, 1,8 MB)

Etkinliklere genel bakış

Bizimle tanışmak mı istiyorsunuz? Bundan daha iyisi olamaz. Biz TIMOCOM çalışanları, rahat bir atmosferde direkt, kişisel konuşmaları çok seviyoruz.
Bu nedenle aşağıdaki etkinliklerde sizinle ilginç fikir alışverişinde bulunacağımız için çok sevinçliyiz – canlı ve cıvıl cıvıl.

Etkinlik Zaman dilimi Şehir Türü
PASS Essentials - Workshop 11.07.2019 Erkrath Olay

Alman işverenler tarafından öneriliyor

TOP Company (EN İYİ Şirket)

TimoCom’un Almanya’da işveren olarak nasıl başarıya ulaştığını okuyun.

kununu – TOP - Company (EN İYİ Şirket) – İşveren kalite damgası
kununu – OPEN Company (AÇIK Şirket) – İşveren kalite damgası
Analiz için olan cookilerde özelleştirilmiş reklam kullanıldığına katıliıyorum.